کاگینز: آمریکا قصد دارد با تامین سامانه دفاع هوایی اقلیم کوردستان را محافظت کند

"در برابر حملات موشکی ایران"
مایلز کاگینز، سخنگوی سابق ائتلاف بین‌المللی ضد داعش
مایلز کاگینز، سخنگوی سابق ائتلاف بین‌المللی ضد داعش

اربیل (کوردستان٢٤) – سخنگوی سابق ائتلاف بین‌المللی ضد داعش، می‌گوید که امنیت و ثبات اقلیم کوردستان برای سرمایه‌گذاران آمریکایی بسیار مهم است، و تامین سامانه دفاع هوایی برای نیروی پیشمرگ را در راستای آن دانست، تا قادر به اجرای طرح‌های خود در اقلیم باشند.

مایلز کاگینز، سخنگوی سابق ائتلاف بین‌المللی ضد داعش، با شرکت در گفتگوی خبری شبکه تلویزیونی کوردستان٢٤، درباره تلاش‌ها برای تامین سامانه دفاع هوایی برای نیروی پیشمرگ اقلیم کوردستان از سوی ایالات متحده آمریکا، اظهار داشت که آمریکا قصد دارد با تامین سامانه دفاع هوایی برای نیروی پیشمرگ، اقلیم کوردستان را در برابر حملات موشکی ایران محافظت کند.

وی افزود که تلاش‌ها بر آنند در ابتدا بودجه تامین شود، سپس برای استقرار سامانه، اقدام شود.

مایلز، تاکید کرد که تامین سامانه دفاع هوایی در ادامه همکاری‌های نظامی آمریکا با اقلیم کوردستان می‌آید که در سال ٢٠١٤ آغاز شده‌اند و آن را گامی مهم توصیف کرد، "به ویژه که به تازگی مسرور بارزانی، نخست وزیر اقلیم کوردستان، طرح جدیدی را برای توسعه سرمایه‌گذاری در اقلیم راه‌اندازی کرده است و کارآفرینان و سرمایه‌گذاران آمریکایی در آن مشارکت دارند".

او در ادامه خاطرنشان کرد که امنیت و ثبات اقلیم کوردستان برای کارآفرینان و شرکت‌های آمریکایی بسیار مهم است، تا قادر به اجرای طرح‌های سرمایه‌گذاری خود در اقلیم باشند، "تامین سامانه دفاع هوایی نیز در این راستا خواهد بود".

کمیسیون امنیت و دفاع کنگره آمریکا، یک بند به اصلاحیه قانون وزارت دفاع آن کشور اضافه کرده است که بر اساس آن باید برای نیروی پیشمرگ اقلیم کوردستان، سامانه دفاع هوایی، تامین شود.

سخنگوی سابق ائتلاف بین‌المللی ضد داعش، روابط بین ایالات متحده و اقلیم کوردستان را قوی توصیف کرد.

ب.ن