رسانه‌های ایران از افزایش راهزنی در جاده‌های جنوبی ایران خبر می‌دهند

فرماندهان نظامی استان فارس از جیب بری و گروگانی در بانک خبر داده‌اند

اربیل (کوردستان ۲۴)– به گزارش رسانه‌های داخلی ایران برخی از جاده‌های این کشور به دلیل بروز پدیده «راهزنی» ناامن شده‌اند.

خبرگزاری مهر روز چهارشنبه گزارش کرد که راهزن‌ها در محدوده‌ی پل هشت‌صد متری شهرستان ریگان، در حدود ساعت یک و نیم شب ۱۲ تیر، با پرتاب سنگ و شکستن شیشه‌های اتوبوس قصد توقف اتوبوس را داشتند، اما راننده‌ی اتوبوس توانسته است با سرعت گرفتن از این امر جلوگیری کند.

خبرگزاری مهر از قول این راننده‌ی اتوبوس گزارش کرد که برخورد شیشه‌های شکسته با صورت او می‌توانست اتفاق ناگواری برای همه مسافران ایجاد کند.

این راننده اتوبوس می‌آفزاید که تاکنون چندین بار گزارش شده که روال دزدی راهزنان در آن منطقه به همین صورت بوده و سارقان با این حربه‌ی اتوبوس آنها را متوقف کرده و اموال مسافران را دزدیده‌اند و این «برای ما احساس ناامنی در این منطقه به وجود آورده است».

در ادامه‌ی گزارش مهر آمده است که همزمان، یکی از رانندگان اتوبوس تهران-ایرانشهر هم خبر از اتفاق مشابهی داد که نیمه‌شب ۱۲ تیرماه برای او افتاده است.

به نوشته خبرگزاری مهر، بروز پدیده‌ی راهزنی و همچنین سرقت خودروهای عبوری در ماه‌های اخیر در جاده‌های کرمان بارها گزارش شده است.

خبرگزاری ایرنا، نیز به نقل از حسین ترکیان، رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان گزارش کرد که  روز سه‌شنبه هفت نفر که در اتوبوس‌های «بی‌آرتی» اقدام به جیب‌بری می‌کردند از سوی پلیس دستگیر شده‌اند.

فرماندهی نیروی انتظامی استان فارس، هم گفته است فردی ۳۵ ساله با یک قبضه اسلحه‌ی گرم وارد یک داروخانه در شهرک صدرای شیراز شد و به قصد اخاذی، پنج نفر از کارکنان داروخانه و شهروندان حاضر را به گروگان گرفت.

فرد گروگان گیر در درگیری با نیروهای پلیس جان باخته است.

/ا.م