سیروان توفیق: در سال گذشته از بیش از ٦ میلیون گردشگر استقبال کرده‌ایم

"می‌خواهیم این رقم را در سال جاری به بیش از ٨ میلیون برسانیم"
سیروان توفیق، مدیر بخش بازاریابی سازمان گردشگری اقلیم کوردستان
سیروان توفیق، مدیر بخش بازاریابی سازمان گردشگری اقلیم کوردستان

اربیل (کوردستان٢٤) – مدیر بخش بازاریابی سازمان گردشگری اقلیم کوردستان، می‌گوید که در سال گذشته بیش از شش میلیون نفر از مکان‌های گردشگری اقلیم، بازدید کرده‌اند.

سیروان توفیق، مدیر بخش بازاریابی سازمان گردشگری اقلیم کوردستان، امروز سه‌شنبه با شرکت در گفتگوی خبری شبکه تلویزیونی کوردستان٢٤ اعلام کرد که کابینه نهم دولت اقلیم، در چارچوب برنامه متنوع‌سازی منابع درآمد، اهمیت بسیاری به بخش گردشگری داده است که در نتیجه آن در سال ٢٠٢٢ بیش از شش میلیون گردشگر از مکان‌های گردشگری اقلیم کوردستان بازدید کرده‌اند و در نظر دارند که این رقم را در سال ٢٠٢٣ به بیش از ٨ میلیون برسانند.

وی افزود که سه هزار و ٥٠٠ فارغ‌التحصیل رشته گردشگری برای استخدامی ثبت‌نام کرده‌اند و تا پایان سال ٢٠٢٣ در ادارات و شرکت‌های مربوطه، استخدام خواهند شد.

همچنین از اجرای طرح توسعه گردشگری در سی‌ام ماه میلادی جاری خبر داد که طی کنفرانسی با حضور مقامات بلند پایه اقلیم کلید می‌خورد.

مدیر بخش بازاریابی سازمان گردشگری، با اشاره به اینکه اقلیم کوردستان در هر چهار فصل سال جذابیت‌های گردشگری خاص خود را دارد، تاکید کرد که در اقلیم ١٢ نوع گردشگری مورد توجه قرار گرفته‌اند، از جمله گردشگری زمستانی که سه منطقه اقلیم برای آن آماده شده‌اند.

ب.ن