سفین دزه‌ای از حمایت‌‌های آمریکا از اقلیم کوردستان قدردانی کرد

"به ویژه حمایت از نیروی پیشمرگ کوردستان"
آقای سفین دزه‌ای، رئیس اداره روابط خارجی اقلیم کوردستان در سفر اخیر خود به آمریکا
آقای سفین دزه‌ای، رئیس اداره روابط خارجی اقلیم کوردستان در سفر اخیر خود به آمریکا

اربیل (کوردستان٢٤) – رئیس اداره روابط خارجی دولت اقلیم کوردستان، از ایالات متحده برای حمایت و همکاری‌ها با اقلیم کوردستان به ویژه حمایت از نیروی پیشمرگ، قدردانی کرد.

اداره روابط خارجی دولت اقلیم کوردستان، در بیانیه‌ای اعلام کرد که سفین دزه‌ای، رئیس این اداره، در سفر اخیر خود به ایالات متحده، با مقامات دولت آن کشور از جمله وزارت امور خارجه، وزارت دفاع و تعدادی از نمایندگان کنگره، دیدار داشته است.

بر پایه بیانیه، آقای دزه‌ای در این دیدارها ضمن معرفی خانم تریفه عزیز به عنوان نماینده جدید دولت اقلیم کوردستان در آمریکا، با تاکید بر روابط تاریخی بین اربیل و واشنگتن، بر ارزش‌های مشترک مانند دموکراسی، آزادی ادیان، همزیستی مسالمت‌آمیز ملت‌ها و ادیان مختلف تاکید کرده و توسعه روابط دوجانبه در زمینه‌های گوناگون را مورد توجه قرار داده است.

رئیس اداره روابط خارجی دولت اقلیم کوردستان، از ایالات متحده برای حمایت و همکاری‌ها با اقلیم کوردستان به ویژه حمایت از نیروی پیشمرگ کوردستان در رویارویی با تروریسم و گروه دولت اسلامی – داعش، قدردانی کرده است.

مسرور بارزانی، نخست وزیر اقلیم کوردستان در هفدهم جولای، خانم تریفه عزیز را که پیش از این مشاور ارشد ایشان بود، به عنوان نماینده جدید دولت اقلیم کوردستان در آمریکا منصوب کرد.

اقلیم کوردستان و آمریکا در سال ٢٠١٦ تفاهم‌نامه همکاری امضا کرده‌اند، این تفاهم‌نامه در ٢١ سپتامبر ٢٠٢٢ تمدید شد.

بر پایه تفاهمنامه که بین وزارت امور پیشمرگ اقلیم کوردستان و وزارت دفاع آمریکا، امضا شده است، اقلیم کوردستان و ایالات متحده در راستای حفاظت از ارزش‌های عمومی و اصول دموکراسی، آزادی و همزیستی مسالمت‌آمیز ادیان و جوامع کوردستان، در کنار هم خواهند ماند و ایالات متحده به حمایت از نیروهای پیشمرگ در نبرد با داعش و انجام اصلاحات در وزارت امور پیشمرگ ادامه خواهد داد.

ب.ن