نظامی باسابقه آمریکایی سخنگوی انجمن صنعت نفت کوردستان شد

"عراق باید یک محیط تجاری دوستانه باقی بماند"
مایلز کاگینز، سرهنگ بازنشسته ارتش ایالات متحده آمریکا
مایلز کاگینز، سرهنگ بازنشسته ارتش ایالات متحده آمریکا

اربیل (کوردستان٢٤) – یک نظامی باسابقه آمریکایی، به عنوان سخنگوی انجمن صنعت نفت کوردستان، منصوب شد.

انجمن صنعت نفت کوردستان، امروز یکشنبه، مایلز کاگینز، سرهنگ بازنشسته ارتش ایالات متحده را به عنوان سخنگوی خود، منصوب کرد.

کاگینز، پیش از این سخنگوی ارشد ائتلاف بین‌المللی ضد داعش، بوده است.

او یک نظامی باسابقه و کارشناس امور عمومی، با بیش از ٢٦ سال خدمت در ارتش آمریکا است و به مدت سه دوره در عراق و اقلیم کوردستان در کنار نیروی پیشمرگ و ارتش عراق، فعالیت داشته است.

مایلز کاگینز همچنین تحلیلگر مسایل بین‌الملل در رسانه‌های عربی و کوردی زبان بوده و بارها درباره مسائل منطقه برای شبکه خبری کوردستان٢٤ اظهار نظر کرده است.

این نظامی باسابقه، در پنتاگون و کاخ سفید نیز برنامه‌های ارتباطات راهبردی را رهبری کرده است.

وی اعلام کرده است که شرکت‌های عضو انجمن صنعت نفت کوردستان، هزاران شهروند عراقی را به طور مستقیم و هزاران نفر دیگر را به طور غیرمستقیم و از طریق شرکت‌های خدماتی، پیمانکاران و جوامع مجاور استخدام می‌کند.

همچنین تاکید کرده که ضروری است عراق برای ادامه مسیر به سوی شکوفایی و جذب سرمایه‌گذاری‌های خارجی - از جمله برای شرکت‌های نفتی بین‌المللی- به عنوان یک محیط تجاری دوستانه باقی بماند.

انجمن صنعت نفت کوردستان، در سال ٢٠٢٣ توسط شرکت‌های بین‌المللی نفت و گاز فعال در اقلیم کوردستان و با هدف معرفی اقلیم به عنوان یک مرکز مهم تولید نفت و گاز، تاسیس شد.

اعضای این انجمن عبارتند از:(دی ان او، جنل انرژی، گلف کیستون پترولیوم، اچ کی ان انرژی و شاماران پترولیوم).

انجمن صنعت نفت کوردستان، پیش از این خواستار تعجیل در از سرگیری صادرات نفت اقلیم کوردستان شده است.

با صدور حکم دادگاه پاریس درباره "نقض قرارداد صادرات نفت با عراق" از سوی ترکیه، صادرات نفت اقلیم کوردستان متوقف شد، اگرچه دولت اقلیم و دولت فدرال عراق برای ازسرگیری صادرات نفت اقلیم، توافق امضا کرده‌اند، اما این توافق تاکنون اجرایی نشده است.

ب.ن