نژادپرست‌ها در کرکوک هنگام شلیک به پرچم کوردستان یک نفر را شهید کردند

اعتراضات مدنی کوردها در کرکوک موردحمله‌ی مسلحانه‌ی نیروهای امنیتی و نژادپرست‌ها قرار گرفت

اربیل (کوردستان ۲۴)- تعداد شهدای کورد تظاهرات روز گذشته‌ی کرکوک به چهار نفر افزایش یافت و نزدیکان یکی از این شهیدان می‌گویند که نژادپرستان تنها به خاطر حمل پرچم کوردستان وی را هدف قرار داده‌اند.

حسین صابر ۴۹ ساله چهارمین شهیدی است که شب گذشته در خیابان کمربندی کرکوک مورد هدف نژادپرست‌ها قرار گرفت.

برادر حسین صابر حشدالشعبی را به کشتن برادرش متهم کرد و به کوردستان ۲۴ گفت: برادر ما کاسب بود و با کسی مشکلی نداشت، اما چون پرچم کوردستان را به دست گرفته بود، حشدالشعبی به او شلیک کردند و او را شهید کردند.

کوردستان۲۴ در خصوص شهادت این شهروند کورد با فرماندهی پلیس کرکوک تماس گرفت، اما آن‌ها تاکنون پاسخ نداده‌اند.

چند روزی است که گروهی از حشدالشعبی با حمایت مدیریت خودکامه‌ی کرکوک و احزاب نژادپرست عرب و ترکمن، جاده‌ی کرکوک – اربیل (پایتخت اقلیم کوردستان) را مسدود کرده و موانع زیادی را برای رانندگان و شهروندان ایجاد کرده‌اند.

شهروندان کورد در کرکوک روز شنبه ۱۱ شهریور ۱۴۰۲، برای باز کردن جاده‌ی اصلی کرکوک- اربیل تظاهرات کردند و درنهایت حامیان حشدالشعبی تحت فشار منطقه‌ی اشغالی را تخلیه کردند.

در تظاهرات اعتراضی کوردها در کرکوک تاکنون چهار نفر شهید و ۱۴ نفر زخمی شده و ده‌ها جوان از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده‌اند.

به گزارش خبرنگار کوردستان ۲۴ پرچم خونینی هنگام شهادت در دستان حسین صابر قرار داشت اکنون در حالیکه لکه‌ی خون شهید بر آن دیده می‌شود در مراسم ترحیم وی به اهتزاز در آمده است.

این در حالی است که پرچم کوردستان در اقلیم کوردستان از سوی دولت فدرال عراق به عنوان نماد اقلیم فدرال کوردستان به رسمیت شناخته می‌شود.

پرچمی که هنگام شهادت حسین صابر در دست وی بوده‌ است، در مراسم ترحیم وی بر افراشته شده است
پرچمی که هنگام شهادت حسین صابر در دستان وی بوده‌ است، در مراسم ترحیم وی بر افراشته شده است