فرماندار ایالت تنسی آمریکا به اقلیم کوردستان سفر می‌کند

"در آینده نزدیک"
دیدار بیل لی، فرماندار ایالت تنسی و امید خوشناو، استاندار اربیل
دیدار بیل لی، فرماندار ایالت تنسی و امید خوشناو، استاندار اربیل

اربیل (کوردستان٢٤) – فرماندار ایالت تنسی آمریکا، با ابراز خوشحالی، دعوت استاندار اربیل، برای سفر به اقلیم کوردستان را پذیرفت.

استانداری اربیل، در بیانیه‌ای اعلام کرد که امید خوشناو، استاندار اربیل، در جریان سفر خود به ایالات متحده، امروز پنجشنبه با بیل لی، فرماندار ایالت تنسی دیدار کرده است.

بر پایه بیانیه، در این دیدار خانم تریفه عزیز نماینده دولت اقلیم کوردستان در آمریکا، استاندار اربیل را همراهی کرده است.

آقای خوشناو، ضمن ابراز احترام مسرور بارزانی، نخست وزیر اقلیم به فرماندار تنسی، به طور رسمی از وی برای سفر به اقلیم کوردستان دعوت کرده است.

فرماندار تنسی نیز ضمن ادای احترام به نخست وزیر اقلیم، با ابراز خوشحالی، دعوت استاندار اربیل را پذیرفته و اظهار داشته که در آینده نزدیک به پایتخت اقلیم کوردستان، سفر می‌کند.

بیانیه، خاطرنشان کرده که در این دیدار بر تقویت روابط بین اقلیم کوردستان و ایالات متحده تاکید شده و دو طرف آخرین تحولات سیاسی عراق و منطقه را بررسی کرده‌اند.

همچنین استاندار اربیل، حمایت آمریکا از اقلیم کوردستان را در پیشبرد دموکراسی ارج نهاده و از همکاری‌های آن کشور با نیروی پیشمرگ کوردستان در جنگ علیه داعش قدردانی کرده و تداوم حمایت‌ها از اقلیم کوردستان را برای برقراری ثبات در منطقه لازم دانسته است.

هیئت استانداری اربیل، روز سه‌شنبه، پنجم سپتامبر وارد نشویل شد.

استانداری اربیل، اعلام کرده است که در این سفر، توافق خواهرخواندگی اربیل و نشویل امضا می‌شود و دیدارهایی با مقامات بلند پایه آمریکا نیز صورت می‌گیرند.

ب.ن