مشاور وزیر بهداشت مراکش در گفتگو با کوردستان۲۴ از افزایش آمار تلفات زمین‌لرزه‌ی روز شنبه خبر داد

یک زلزله‌ی قوی به‌قدرت ۶٫۸ درجه مرکز کشور مراکش را لرزاند

اربیل (کوردستان ۲۴)– مشاور وزیر بهداشت مراکش بابیان اینکه صدها نفر زیر آوار گرفتار شده‌اند، گفت: انتظار می‌رود تعداد قربانیان زلزله‌ی این کشور به بیش از ۱۰۰۰ نفر برسد.

دکتر معاز امرابت، مشاور وزیر بهداشت مراکش به کوردستان۲۴ گفت که " براثر زلزله‌ی صبح روز شنبه که چند استان این کشور را لرزاند، تاکنون بیش از ٨٦٠ نفر جان خود را از دست داده‌اند و بیش ٧٠٠ نفر هم مصدوم شده‌اند.

مشاور وزیر بهداشت مراکش گفت که وضعیت بسیاری از مجروحان به شدت وخیم است و انتظار می‌رود تعداد کشته‌ها در ساعات آینده به بیش از 1000 نفر افزایش یابد.

وی همچنین گفت که «صدها مراکشی زیر آوار ساختمان‌های فروریخته گیر افتاده‌اند و تیم‌های دفاع مدنی برای نجات آن‌ها در تلاش هستند.

به گفته‌ی مشاور وزیر بهداشت مراکش، تعداد زیادی از کشورها از جمله قطر، اسپانیا، عربستان سعودی، امارات، کویت و بسیاری دیگر آمادگی خود را برای کمک به دولت این کشور برای نجات شهروندان محبوس در زیر آوار اعلام کرده‌اند.

یک زلزله قوی به قدرت ۶٫۸ درجه مرکز مراکش را لرزانده که به گفته‌ی وزارت کشور باعث مرگ حداقل ۲۹۶ نفر شده است.

به گفته سازمان زمین‌شناسی آمریکا کانون این زلزله ۷۱ کیلومتری جنوب غربی شهر «مراکش» در عمق ۱۸٫۵ کیلومتری زمین بود. این  زلزله در ساعت ۲۳: ۱۱ به‌وقت محلی (۲۲: ۱۱ گرینویچ) روی داد.