مسرور بارزانی: صبوری اقلیم کوردستان به معنای ضعف نیست

"می‌خواهیم بدانیم که چرا علیه مردم اقلیم کوردستان سیاست گرسنه‌سازی اعمال می‌شود"
مسرور بارزانی، نخست وزیر اقلیم کوردستان
مسرور بارزانی، نخست وزیر اقلیم کوردستان

اربیل (کوردستان٢٤) – نخست وزیر اقلیم کوردستان، تاکید کرد که صبوری اقلیم به معنای ضعف آن نیست، بلکه از روی آن است که اختلافات به سمت و سوی دیگر سوق داده نشوند.

مسرور بارزانی، نخست وزیر اقلیم کوردستان، امروز چهارشنبه در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید در اقلیم کوردستان، در یکی از مدارس اربیل، زنگ آ‌غاز سال تحصیلی را به صدا درآورد و در سخنانی ضمن تبریک به معلمان و دانش آموزان، تاکید کرد که آموزش و پرورش نماد پیشرفت میهن است و دولت اقلیم اهمیت بسیاری به این بخش و تربیت نسل جدید برای آینده کوردستان می‌دهد.

ایشان همچنین اصلاحات انجام شده در بخش آموزش و پرورش را مورد توجه قرار داد و تاکید کرد که دولت اقلیم به رغم بحران آفرینی‌ها، بر موانع غلبه کرده و همچنان به پیشرفت ادامه خواهد داد.

نخست وزیر اقلیم، با اشاره به اینکه فشارهای بسیاری علیه اقلیم کوردستان اعمال می‌شود تا با شکست مواجه گردد، اعلام کرد که تمام تلاش خود را برای عبور از بحران کنونی به کار خواهند بست و در نظر دارند در سفری به بغداد را‌ه‌حلی مسالمت آمیز برای مسائل فی‌مابین در پیش گیرند.

آقای بارزانی، خاطرنشان کرد که صبوری اقلیم کوردستان به معنای ضعف آن نیست، بلکه از روی آن است که اختلافات به سمت و سوی دیگر سوق داده نشوند، "ما می‌خواهیم به شیوه‌ای مسالمت‌آمیز اختلافات را حل کنیم و تمامی استحقاقات مالی مردم کوردستان و حقوق قانونی آن‌ها تضمین شوند".

نخست وزیر در ادامه افزود:"ما می‌خواهیم بدانیم که چرا علیه مردم اقلیم کوردستان سیاست گرسنه‌سازی اعمال می‌شود، از دیدگاه ما موفقیت اقلیم کوردستان، موفقیت سراسر عراق، و احیای اقتصادی اقلیم کوردستان، احیای اقتصادی سراسر عراق است".

همچنین یادآور شد که در سفرهای سابق به بغداد، توافقات مطلوب انجام شده‌اند، "از دیدگاه ما آن توافقات موجب ثبات بیشتر عراق و پیشرفت کشورمان خواهند شد، اما متاسفانه مانع شدند و اجازه ندادند توافقات ما با نخست وزیر عراق، اجرایی شوند. ما خواستار آنیم که بار دیگر برای یافتن راه‌حل تلاش شود، به همین دلیل در سفر خود به بغداد تمام تلاشمان را برای حل مسالمت‌آمیز اختلافات به کار می‌بندیم، تا بخشی از استحقاقات که معلمان را نیز شامل می‌شود در نظر گرفته شود و انشاالله بی آنکه نگران عدم پرداخت حقوق خود باشند، به امر آموزش و پرورش جوانان و دانش‌آموزان عزیز ادامه بدهند".

نخست وزیر اقلیم کوردستان در پایان برای همه موفقیت و سلامت، و برای کوردستان نیز آبادانی همیشگی آرزو کرد.

ب.ن