آلینا رومانوفسکی: حمله به فرودگاه عربت در استان سلیمانیه را محکوم می‌کنیم

"بر حمایت خود از احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی عراق تاکید می‌کنیم"
آلینا رومانوفسکی، سفیر آمریکا در عراق
آلینا رومانوفسکی، سفیر آمریکا در عراق

اربیل (کوردستان٢٤) – سفیر آمریکا در عراق، حمله پهپادی به فرودگاه کشاورزی در اطراف سلیمانیه را محکوم کرد و بر حمایت کشورش از احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی عراق تاکید نمود.

آلینا رومانوفسکی، سفیر آمریکا در عراق، امروز سه‌شنبه با انتشار پیامی در شبکه اجتماعی ایکس، حمله پهپادی روز دوشنبه ١٩ سپتامبر به فرودگاه کشاورزی عربت در استان سلیمانیه را محکوم  کرد.

خانم رومانوفسکی، در پیام خود نوشته است:" ما حمله به فرودگاه عربت در استان سلیمانیه را محکوم می‌کنیم. ما مجددا بر حمایت خود از احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی عراق تاکید می‌کنیم - هر دو برای ثبات و امنیت عراق ضروری هستند. ما به کسانی که عزیزان خود را از دست داده‌اند تسلیت می گوییم".

این در حالی است که مسرور بارزانی، نخست وزیر اقلیم کوردستان نیز در پیامی ضمن محکوم کردن هر گونه نقض حاکمیت اقلیم کوردستان و عراق، لازم دانست که در اسرع وقت جهات مربوطه تحقیقات دقیق درباره حمله را آغاز و حقایق را آشکار کنند.

ساعت ٤:٠٠ عصر روز دوشنبه، فرودگاه کشاورزی عربت مورد حمله پهپادی قرار گرفت و در نتیجه آن سه عضو اتحادیه میهنی کوردستان، جان باخته‌ و شماری دیگر نیز مجروح شدند.

عربت در ٢٧ کیلومتری مرکز استان سلیمانیه واقع شده است.

هنوز هیچ طرفی مسئولیت این حمله پهپادی را به عهده نگرفته است.

ب.ن