رئیس اقلیم کوردستان و فرمانده‌ی نیروهای ائتلاف بر تداوم روند اتحاد نیروهای پیشمرگه تأکید کردند

در دیدار نچیروان بارزانی و فرمانده‌ی نیروهای ائتلاف مشکلات نیروهای پیشمرگه مورد گفتگو قرار گرفت
رئیس اقلیم کوردستان و فرمانده‌ی نیروهای ائتلاف در عراق و سوریە
رئیس اقلیم کوردستان و فرمانده‌ی نیروهای ائتلاف در عراق و سوریە

اربیل (کوردستان ۲۴)– نچیروان بارزانی رئیس اقلیم کوردستان در دیدار با فرماندهی کل نیروهای ائتلاف در عراق و سوریه در خصوص مبارزه با تروریسم، تهدید داعش و روند اصلاحات در وزارت پیشمرگه گفتگو کرد.

نچیروان بارزانی رئیس اقلیم کوردستان روز پنج‌شنبه ٣٠ شهریور ۱۴۰۲ در اربیل با ژنرال جوئل وول، فرماندهی کل نیروهای ائتلاف در عراق و سوریه و هیئت همراه دیدار کرد.

در این دیدار که با حضور سرکنسول آمریکا در اربیل برگزار شد، آخرین تحولات مبارزه با تروریسم و تهدید داعش در عراق و سوریه، روند اصلاحات در وزارت پیشمرگه و آخرین اقدامات برای اتحاد نیروهای پیشمرگه و مشکلات پیشمرگه موردبحث و بررسی قرار گرفت.

دو طرف تاکید کردند که همه‌ی جریان‌ها در عراق و سوریه باید برای جلوگیری از ظهور دوباره‌ی داعش که همچنان تهدیدی واقعی برای امنیت و ثبات منطقه است، همکاری کنند.

رئیس اقلیم کوردستان و فرمانده نیروهای ائتلاف همچنین اتفاق‌نظر دارند کسانی که از دست داعش نجات می‌یابند یا اردوگاه‌ها را ترک می‌کنند، باید بتوانند به جامعه بازگردند و بر چگونگی جلوگیری از افراط‌گرایی در این مورد تأکید کردند.

در محور دیگری از این دیدار، دو طرف خاطرنشان کردند که باوجود پیشرفت‌هایی در روند اصلاحات و اتحاد پیشمرگه‌ها، اما مشکلات جدی پیش روی این روند وجود دارد و باید حل شود، نچیروان بارزانی گفت: اقلیم کوردستان متعهد به ادامه‌ی این فرایند است و تأکید کرد که به ادامه و موفقیت فرآیند اتحاد نیروهای پیشمرگه متعهد است.

وضعیت منطقه به‌طورکلی و دیگر موضوعات موردعلاقه دیگر، محور این نشست را تشکیل داد. ‌