مسرور بارزانی در دیدار با فرمانده‌ی نیروهای ائتلاف بر تداوم فرایند اتحاد نیروهای پیشمرگه تأکید کرد

نخست‌وزیر و فرمانده‌ی نیروهای ائتلاف در مورد ایجاد آشتی در میان کوردها، اعراب و دیگر اقلیت‌های سوریه اتفاق‌نظر داشتند

اربیل (کوردستان ۲۴)– نخست‌وزیر اقلیم کوردستان در دیدار با فرمانده‌ی کل نیروهای ائتلاف در عراق و سوریه، بر اهمیت تداوم و تسریع روند فرایند اتحاد نیروهای پیشمرگه  به‌عنوان بخشی از برنامه‌ی کابینه‌ی نهم  دولت و عدم‌مداخله‌ی احزاب به‌منظور امیال شخصی در این فرایند تأکید کرد.

مسرور بارزانی، نخست‌وزیر اقلیم کوردستان روز پنج‌شنبه ٣٠ شهریور ۱۴۰۲، در اربیل با  ژنرال جوئل وول، فرماندهی کل نیروهای ائتلاف در عراق و سوریه و هیئت همراه دیدار کرد.

در این دیدار که با حضور مارک استراو سرکنسول آمریکا در اقلیم کوردستان برگزار شد، آخرین تحولات اقلیم کوردستان، عراق و سوریه موردبحث و بررسی قرار گرفت.

موضوع اصلی این نشست، بررسی روند اصلاحات در وزارت پیشمرگه و اقدامات برای اتحاد نیروهای پیشمرگه و سازمان‌دهی مجدد تشکیلات این نیروها بود. در این راستا نخست‌وزیر بر تداوم و تسریع روند و تعهد به اجرای دستور کار کابینه‌ی نهم درزمینه‌ی بازسازی تشکیلات و اتحاد پیشمرگه‌ها و عدم‌مداخله‌ی احزاب و منافع شخصی در وزارت پیشمرگه تأکید کرد.

وی همچنین به شایعاتی مبنی بر وجود مشکلات در اصلاحات وزارت پیشمرگه اشاره کرد و گفت: باید دخالت‌های شخصی و حزبی از وزارتخانه‌ی پێشمرگه برداشته شود و از تلاش نخست‌وزیر برای تعیین وزیری که قادر به اجرای دستور کار دولت باشد، ممانعت نشود.

در بخش دیگری از این دیدار درباره‌ی اوضاع سوریه به‌ویژه تنش‌ها در منطقه‌ی دیرالزور و شرق این کشور تبادل‌نظر شد و دو طرف در مورد اهمیت حفظ امنیت، آشتی اجتماعی و وحدت میان کوردها، اعراب و دیگر اقلیت‌ها اتفاق‌نظر داشتند.