سخنگوی پیشین ائتلاف ضد داعش: رهبران واشنگتن بر اتحاد نیروهای پیشمرگه تأکید دارند

باید فن‌آوری پیشرفته و سامانه‌ی یافتن و انهدام پهپاد در اختیار نیروهای پیشمرگه قرار بگیرند
مایلز کاگینز، سخنگوی سابق ائتلاف بین‌المللی علیه داعش
مایلز کاگینز، سخنگوی سابق ائتلاف بین‌المللی علیه داعش

اربیل (کوردستان ۲۴)– سخنگوی سابق ائتلاف بین‌المللی ضد داعش با بیان اینکه اتحاد نیروهای پیشمرگه بسیار مهم است و آمریکا می‌خواهد این نیروها از ساختار و نظامی پیشرفته برخوردار باشند، گفت: نیروهای پیشمرگه به سلاح و فناوری نظامی پیشرفته نیاز دارند.

مایلز کاگینز، سخنگوی سابق ائتلاف بین‌المللی علیه داعش پنج‌شنبه‌شب (٣٠ شهریور ۱۴۰۲)،  در برنامه‌ی خبری اتاق خبر کوردستان ۲۴ گفت که امروز مسرور بارزانی، نخست‌وزیر اقلیم کوردستان، دیدار مهمی با فرمانده‌ی کل نیروهای ائتلاف در عراق و سوریه داشت. در این دیدار و طی سه سال گذشته، مسرور بارزانی به اصلاحات وزارت پیشمرگه پایبند بوده است.

وی گفت: واضح است که رهبران نظامی در وزارت پیشمرگه می‌خواهند با هم همکاری کنند، اما برای رسیدن به اتحاد سیاسی لازم است احزاب سیاسی هم در امور نظامی و وزارت پیشمرگه دخالت نکنند.

سخنگوی سابق ائتلاف بین‌المللی ضد داعش گفت: مهم این است که فردی به‌عنوان وزیر پیشمرگه انتخاب شود و نیروهای پیشمرگه در سطح عالی باهم متحد شوند. نیروی پیشمرگه برای کوردستان مایه افتخار است و در جهان شهرت یافته است. اما نیازمند سلاح و فن‌آوری پیشرفته‌ی نظامی، آموزش پیشرفته و مدرن است تا درخور ازخودگذشتگی‌های این نیرو باشد که دیدیم چگونه با داعش جنگیدند.

مایلز کاگینز گفت: آمریکا می‌خواهد فن‌آوری پیشرفته در اختیار نیروهای پیشمرگه قرار دهد. پیش‌تر اسلحه در اختیار این نیروها قرار داده است، اما اکنون می‌خواهد فن‌آوری بسیار پیشرفته از سامانه یافتن و انهدام پهپادها را در اختیار این نیروها قرار بدهد تا بتوانند با هر تهدیدی روبرو شوند.

سخنگوی پیشین نیروهای ائتلاف بین‌المللی ضد داعش گفت: رهبران واشنگتن بر اتحاد نیروهای پیشمرگه تاکید دارند و تنها شرط تداوم کمک‌های نظامی به نیروهای پیشمرگه ایجاد اتحاد میان آنها است. "همچنین بسیار مهم است که مسرور بارزانی و همه‌ی مسئولان کوردستان انرژی خود را برای تکمیل فرایند اتحاد نیروهای پیشمرگه در اسرع وقت به کار بگیرند.

مایلز کاگینز در پایان تصریح کرد کسی که به‌عنوان وزیر پیشمرگه انتخاب می‌شود باید یک فرد نظامی باشد نه شخصیتی سیاسی.