انریکه مورا از گفتگوی مقامات اروپایی، آمریکایی و ایرانی در مورد برجام خبر داد

معاون وزیر خارجه‌ی ایران این گفتگوها در حاشیه‌ی برگزاری هفتادوهشت مین نشست سالانه‌ی مجمع عمومی سازمان ملل را تأیید کرده است
انریکه مورا معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه‌ی اروپا
انریکه مورا معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه‌ی اروپا

اربیل (کوردستان ۲۴) - معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه‌ی اروپا تأیید کرد هفته‌ی گذشته در حاشیه برگزاری هفتاد و هشتمین نشست سالانه‌ی مجمع عمومی سازمان ملل مذاکراتی با علی باقری به‌منظور احیای برجام برگزار شده است.

انریکه مورا، معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه‌ی اروپا در پی  دیدارش با علی باقری کنی، معاون وزارت خارجه‌ی ایران، آبرام پیلی، معاون نماینده‌ی ویژه آمریکا در امور ایران و دیپلمات‌های اروپایی، در حساب شبکه‌ی اجتماعی ایکس خود نوشت مهم نیست که این توافق برجام را "بهترین توافق" بخوانیم یا جز این و افزود جایگزینی برای برجام وجود ندارد.

معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه‌ی اروپا، تأیید کرد هفته‌ی گذشته در حاشیه‌ی برگزاری هفتاد و هشتمین نشست سالانه‌ی مجمع عمومی سازمان ملل مذاکراتی به‌منظور احیای برجام برگزار شده است.

مورا می‌گوید این دیدارها نشان داده استراتژی اتحادیه اروپا در توافق برجام "کاملاً درست" بوده و او راهی جز بازگشت به برجام را نمی‌بیند.

انریکه مورا همچنین نوشت: «تنها از طریق دستیابی به یک توافق جامع، محدودیت‌های قابل راستی آزمایی برای برنامه اتمی ایران از طریق نظارت کامل آژانس بر رفع تحریم‌های جایگزینی و نظارت بر همکاری ایران برای داشتن صنعت هسته‌ای محکم و شفاف امکان‌پذیر است.»

علی باقری کنی، مسئول مذاکرات اتمی جمهوری اسلامی نیز روز پنج‌شنبه از دیدار با انریکه مورا در حاشیه‌ی نشست مجمع عمومی سازمان ملل خبر داده و گفته بود که "گفت‌وگوهای صریحی" در مورد بسیاری از حوزه‌های روابط ایران و اتحادیه اروپا، "ازجمله تحولات مربوط به مذاکرات رفع تحریم" با او داشته است.