دان بیکن: آمریکا روی طرح تامین سامانه‌ دفاع هوایی برای اقلیم کوردستان کار می‌کند

"تا بتواند در برابر تهدیدات از خود محافظت کند"
دان بیکن، نماینده کنگره آمریکا
دان بیکن، نماینده کنگره آمریکا

اربیل (کوردستان٢٤) – نماینده کنگره آمریکا، می‌گوید که کشورش روی طرح تامین سامانه‌ دفاع هوایی برای اقلیم کوردستان کار می‌کند.

دان بیکن، نماینده کنگره آمریکا، در گفتگو با گزارشگر کوردستان٢٤ در واشنگتن، اظهار داشت که آمریکا بر ادامه حمایت از اقلیم کوردستان پافشاری می‌کند و در حال کار روی طرح تامین سامانه‌ ضد موشکی و ضد پهپادی به اقلیم هستند، تا بتواند در برابر تهدیدات از خود محافظت کند.

وی که در صفوف نیروهای آمریکا در عراق خدمت کرده است، گفت:" زمانی که من در عراق خدمت می‌کردم، کوردها بهترین متحدان ما بودند و با هم کار می‌کردیم. ما رابطه بسیار خوبی با کوردها داریم".

این نماینده کنگره آمریکا، ابراز امیدواری کرد که ایالات متحده سامانه‌‌ دفاع هوایی را در اختیار اقلیم کوردستان قرار دهد، تا در برابر حملات موشکی و پهپادی از خود محافظت کند.

در دو دهه گذشته، کشورهای همسایه به بهانه‌های مختلف، بارها به اقلیم کوردستان حملات موشکی و پهپادی کرده و حاکمیت اقلیم و عراق را نقض کرده‌اند.

پیش از این نیز مایلز کاگینز، سخنگوی سابق ائتلاف بین‌المللی ضد داعش، اعلام کرده است که آمریکا قصد دارد با تامین سامانه دفاع هوایی برای نیروی پیشمرگ، اقلیم کوردستان را در برابر حملات موشکی محافظت کند.

  • بیشتر:

   کاگینز: آمریکا قصد دارد با تامین سامانه دفاع هوایی اقلیم کوردستان را محافظت کند

ب.ن