نیروهای پلیس کوردستان تحت نظارت مسرور بارزانی ثبت‌نام برای گشایش "حساب‌ کاربری من" را آغاز کردند

ثبت‌نام آزمایشی برای "حساب کاربری من" اکنون از اربیل آغاز شده است و انتظار می‌رود در سراسر عراق اجرا بشود

اربیل(کوردستان ۲۴)- مسرور بارزانی نخست‌وزیر اقلیم کوردستان روز چهارشنبه ١٩ مهرماه ۱۴۰۲ از روند ثبت‌نام حساب کاربری کارمندان و شهروند تحت عنوان" حساب کاربری من" در ریاست پلیس اربیل بازدید کرد.

نخست‌وزیر هنگام آغاز ثبت‌نام نیروهای پلیس برای ایجاد حساب کاربری من گفت: بدون شک راه‌اندازی این طرح در زمینه‌ی ارائه‌ی خدمات بانکی برای شهروندان بسیار سودمند خواهد بود.

نخست‌وزیر اقلیم کوردستان هنگام بازدید از نحوه‌ی ثبت‌نام کارمندان نیروهای پلیس فرماندهی این نیروها در اربیل پایتخت اقلیم کوردستان با اشار به راه‌اندازی این طرح در کوردستان از ١٢ شهریور تاکنون ۶۵هزار نفر برای ایجاد "حساب کاربری من" ثبت‌نام کرده‌اند.

نخست‌وزیر در مورد سودمند شدن سراسر عراق از این طرح گفت: ما در این مورد با دولت فدرال روی خط هستیم. من چندین بار درباره‌ی این موضوع با جناب نخست‌وزیر عراق فدرال صحبت کرده: ام و به آنها گفته‌ام که اگر این طرح موفقیت‌آمیز باشد، کل عراق می‌تواند از آن بهره‌مند شود. آنها بسیار خوب رفتار کردند و تسهیلاتی برای ما ایجاد کرده و از حمایت خود را از ما اعلام کردند.

مایلم از حمایت وزیر دارایی اقلیم کوردستان تشکر کنم. آقایان در دفتر نخست‌وزیری نیز با جدیت روی این پروژه کار کرده‌اند. اداره اطلاعات و فناوری دولت اقلیم کوردستان نقش عمده‌ای در موفقیت این روند ایفا کرده است.

امیدوارم این روند به‌زودی همه کارمندان را پوشش دهد و بخش خصوصی نیز به‌زودی به این روند بپیوندد و این طرح  به جذب گردشگران کمک کند.

"حساب کاربری من" بر طبق استانداردی جهانی طراحی شده است که با توجه به ارتباط بانکی با دیگر کشورها، گردشگران می‌توانند بدون حمل پول نقد به کوردستان سفر کنند. 

افتتاح حساب کاربری من اکنون به‌طور آزمایشی در اربیل آغازشده و قرار است به دیگر استان‌های اقلیم کوردستان گسترش یابد.

با اجرای این طرح در اقلیم کوردستان و عراق، موجب تصریح برنامه‌ی اصلاحات خواهد شد.