وزیر دفاع اسرائیل: ضربه سختی خورده‌ایم و حماس را از بین می‌بریم

"به همه اطلاع می‌دهم که سال ٢٠٢٣ با سال ١٩٤٣ فرق دارد"
یوآف گالانت، وزیر دفاع اسرائیل
یوآف گالانت، وزیر دفاع اسرائیل

اربیل (کوردستان٢٤) – وزیر دفاع اسرائیل، می‌گوید که ضربه سختی خورده‌اند و در جنگ برای آینده، شرایط را تغییر می‌دهند و حماس را از بین می‌برند.

یوآف گالانت، وزیر دفاع اسرائیل، امروز پنجشنبه با انتشار یک پیام ویدیویی، اعلام کرد که جنگ با حماس یک جنگ سخت و طولانی مدت خواهد بود و اسرائیل در آن پیروز می‌شود.

گالانت گفت:" روز هفت اکتبر ٢٠٢٣ را به خاطر بسپارید، حماس فلسطینی، جنگ علیه کودکان، زنان و خانواده‌های اسرائیلی را آغاز کرد. هزاران تروریست از مزرها عبور کردند و هزاران موشک شلیک شد. از سال ١٩٤٥ چنین اتفاقی برای یهودی‌ها رخ نداده است. هزاران نفر کشته و مجروح شده‌اند، صدها نفر ربوده شده و پنج هزار موشک شلیک شده‌اند، ضربه سختی خورده‌ایم. می‌خواهم به همه اطلاع بدهم که سال ٢٠٢٣ با سال ١٩٤٣ فرق دارد، حال قدرت ما متفاوت است. دولت اسرائیل قوی و متحد است. ما برای آینده می‌جنگیم و شرایط را تغییر می‌دهیم. داعش غزه، یعنی حماس را از بین می‌بریم".

در سحرگاه هفت اکتبر، گردان‌های عزالدین قسام، شاخه نظامی جنبش حماس، حملات شدیدی را از زمین و آسمان به اسرائیل آغاز کردند.

ارتش اسرائیل در واکنش به حملات که به گزارش رسانه‌های اسرائیل ١٢٠٠ کشته و بیش از ٢٧٠٠ مجروح برجای گذاشته‌اند، عملیات شمشیرهای آهنین را علیه حماس آغاز کرد و بیش از ٢٠٠ هدف را در چندین منطقه نوار غزه، بمباران کرد.

سازمان‌های بین‌المللی وضعیت غزه را فاجعه‌بار توصیف کرده‌اند.

ب.ن