رهبران اتحادیه‌ی اروپا در گفتگو با خبرنگار کوردستان ۲۴ بر حمایت از اسرائیل و ارسال کمک‌های بشردوستانه به غزه تأکید کردند

کنفرانس سران اروپا به مدت دو روز در بروکسل برگزار می‌شود

اربیل(کوردستان ۲۴)- رهبران اتحادیه‌ی اروپا معتقدند اسرائیل حق دفاع از خود را دارد و بر لزوم ارسال کمک‌های بشردوستانه به مردم غزه تأکید کردند. رهبران موافق هستند که حماس باید برای همیشه نابود شود.

رهبران اتحادیه‌ی اروپا روز پنجشنبه  ۴ آبان ۱۴۰۲ نشست دو روزه‌ی خود را در بروکسل برای گفتگو درباره‌ی جنگ اسرائیل و حماس و  جنگ اوکراین و روسیه آغاز کردند.

گیتاناس نوسدا، رئیس‌جمهور لیتوانی به کردستان ۲۴ گفت: "البته بسیار مهم است که غیرنظامیان کشته نشوند، اما ما از حق اسرائیل برای دفاع از خود مطابق با قوانین بشردوستانه بین‌المللی حمایت می‌کنیم». وی گفت: "ما معتقدیم که باز کردن کریدور بشردوستانه و جلوگیری از تلفات غیرنظامیان بسیار مهم است. زیرا این امر منجر به یک فاجعه‌ی انسانی خواهد شد".

ویکتور اوربان، نخست‌وزیر مجارستان هم به کوردستان۲۴ گفت که در حال گفتگو درباره‌ی جنگ بین حماس و اسرائیل است و آماده‌ی ارائه کمک و حمایت تحت عنوان بحران انسانی است.

پتری اورپو، نخست‌وزیر فنلاند هم در پاسخ به خبرنگار ک کردستان ۲۴ گفت: "من فکر می‌کنم مهم‌ترین چیز این است که مردم غزه کمک‌های بشردوستانه دریافت کنند و ما باید راهی برای آن پیدا کنیم." وی گفت: "امیدواریم درها باز باشند."

مارک روته نخست‌وزیر هلند هم معتقد است: "اگر اسرائیل نتواند حماس را شکست دهد، آینده‌ای نخواهد داشت. باید بتواند از خود در برابر حزب‌الله و اکنون به‌ویژه در برابر حماس دفاع کند. واینکه اسرائیل چگونه از خود دفاع می‌کند، این موضوع به خود اسرائیل مربوط است."

وی گفت: "ما باید اطمینان حاصل کنیم که تنش‌ها به یک رویارویی منطقه‌ای گسترش  نمی‌یابد و باید کمک‌های بشردوستانه به‌طور قابل‌توجهی برای غزه افزایش یابد. من کاملاً از اسرائیل در مقابله با حماس حمایت می‌کنم."

او گفت: "اسرائیل به‌عنوان یک کشور دموکراتیک باید هر کاری که ممکن است برای اطمینان از بازگشایی بیمارستان‌ها انجام دهد. آب، برق و سوخت باید به غزه برسد."

نشست رهبران اتحادیه‌ی اروپا از روز پنجشنبه در بروکسل برای گفتگو در مورد جنگ بین اسرائیل و حماس، روسیه و اوکراین ارسال کمک‌های بشردوستانه به غزه آغاز شد. این نشست به مدت دو روز ادامه خواهد داشت.

بیش‌تر:

در بیستمین روز جنگ اسرائیل و حماس، اسرائیل از حمله‌ی زمینی محدود بە شمال غزه خبر داد