دیدار ریبر احمد و وزیر امنیت انگلیس

"تداوم هماهنگی و کار مشترک در رویارویی با تروریسم بررسی شد"
ریبر احمد، وزیر امور داخلی اقلیم کوردستان و تام توگندات، وزیر امنیت انگلیس
ریبر احمد، وزیر امور داخلی اقلیم کوردستان و تام توگندات، وزیر امنیت انگلیس

اربیل (کوردستان٢٤) – وزیر امور داخلی اقلیم کوردستان و وزیر امنیت انگلیس، تداوم هماهنگی و کار مشترک در رویارویی با تروریسم را بررسی کردند.

ریبر احمد، وزیر امور داخلی اقلیم کوردستان، در صفحه رسمی خود در شبکه اجتماعی ایکس، اعلام کرد که روز سه‌شنبه ٧ نوامبر در لندن، با تام توگندات، وزیر امنیت انگلیس، دیدار کرده است.

وزیر امور داخلی اقلیم، توضیح داد که در آن دیدار بر تقویت روابط اقلیم کوردستان و انگلیس، تاکید و تداوم هماهنگی و کار مشترک در روند رویارویی با تروریسم و سازمان‌های جنایتکار را بررسی کرده‌اند.

وزیر امور داخلی اقلیم کوردستان و وزیر امنیت انگلیس، در ٣٠ ماه اوت، در پایتخت اقلیم کوردستان، در خصوص هماهنگی و همکاری بین اربیل و لندن در رویارویی با جرایم سازمان یافته، تفاهم‌‌نامه امضا کردند.

اقلیم کوردستان و انگلیس، روابط دیرینه دارند. در سال ١٩٩١، سر جان میجر، نخست‌وزیر سابق انگلیس، نقشی کلیدی در اعلام منطقه پرواز ممنوع برای اقلیم ایفا کرد، اقدامی که اقلیم را از حملات هوایی رژیم بعث در امان داشت و در واقع زمینه تاسیس کیان فدرالی برای اقلیم کوردستان را فراهم کرد.

در سال‌های اخیر روابط بین اربیل و لندن، به ویژه در زمینه‌های تجارت، انرژی، آموزش و پرورش و امور نظامی، توسعه پیدا کرده است.

مقامات انگلیسی بارها بر حمایت از نیروی پیشمرگ اقلیم کوردستان در مبارزه با تروریسم، تاکید کرده‌اند.

ب.ن