بانوی کورد سفیر آمریکا در مصر شد

"در یک دوره مهم رهبری را بر عهده خواهد داشت"
هیرو مصطفی در حال ادای سوگند در سفارتخانه آمریکا در نیودهلی
هیرو مصطفی در حال ادای سوگند در سفارتخانه آمریکا در نیودهلی

اربیل (کوردستان٢٤) – بانوی کورد، به عنوان سفیر جدید ایالات متحده در مصر، آغاز به کار کرد و سفارتخانه آمریکا در قاهره می‌گوید که در یک دوره مهم، رهبری را بر عهده خواهد داشت.

سفارتخانه آمریکا در مصر، روز چهارشنبه ٨ نوامبر با انتشار پیامی در صفحه رسمی خود در شبکه اجتماعی ایکس، اعلام کرد که هیرو مصطفی باجلان، بانوی کورد، ماموریت خود را به عنوان سفیر جدید ایالات متحده در قاهره، آغاز کرده است.

در این پیام، آمده است:"هیرو مصطفی، به عنوان سفیر جدید ایالات متحده در مصر سوگند یاد کرد. سفیر در یک دوره مهم در روابط راهبردی دوجانبه آمریکا و مصر، رهبری را بر عهده خواهد داشت و تلاش‌های مشترک ما برای ثبات، امنیت و رفاه در منطقه را به پیش خواهد برد."

هیرو مصطفی سال ١٩٧٣ در اربیل، پایتخت اقلیم کوردستان به دنیا آمده و در سن سه سالگی به همراه خانواده‌اش به آمریکا مهاجرت کرده است.

او دانش‌آموخته دانشگاه‌های جرج تاون و پرینستون ایالات متحده است و داستان مهاجرت خانواده‌اش به آمریکا را در یک فیلم مستند روایت کرده است.

بانوی کورد، پیش از این سفیر آمریکا در بلغارستان، مشاور سیاسی وزیر خارجه در سفارت آمریکا در هند، مشاور امور خاورمیانه و جنوب و مرکز آسیا در کاخ سفید بوده و در وزارت خارجه آمریکا سمت‌های مختلف داشته است.

 بیشتر: بانوی کورد سفیر آمریکا در مصر می‌شود

ب.ن