وزارت خزانه‌داری آمریکا از تحریم افراد وابسته به کتائب حزب‌الله در عراق خبر داد

آمریکا می‌گوید گروه کتائب حزب‌الله از سوی لشکر قدس وابسته به سپاه پاسداران ایران حمایت می‌شود
کتائب حزب‌الله عراق
کتائب حزب‌الله عراق

اربیل (کوردستان۲۴)- وزارت خزانه‌داری آمریکا روز جمعه ۲۶آبان ۱۴۰۲م اعلام کرد: گروه کتائب حزب‌الله مستقر در عراق که توسط نیروی قدس سپاه پاسداران ایران آموزش، تأمین مالی و پشتیبانی می‌شود، در پشت موجی از حملات اخیر علیه آمریکا و شرکای آن در عراق و سوریه پس از حملات حماس علیه اسرائیل قرار دارد.

برایان ای. نلسون، معاون وزیر امور تروریسم و اطلاعات مالی گفت: «اقدام امروز این پیام را به کتائب حزب‌الله و سایر گروه‌های موردحمایت ایران ارسال می‌کند مبنی بر اینکه از تمام تمهیدات موجود برای پاسخگو ساختن بازیگران فرصت‌طلبی که به دنبال سوءاستفاده از وضعیت غزه برای اهداف خود هستند، استفاده خواهد کرد. ما کاملاً به امنیت و ثبات در خاورمیانه متعهد هستیم و در تلاش‌های خود برای ایجاد اختلال در این فعالیت‌های بی ثبات کننده ثابت‌قدم هستیم.»

در بیانیه‌ی وزارت خزانه‌داری آمریکا آمده است: عماد ناجی البهادلی رئیس شورای کتائب حزب‌الله، حبیب حسن مقامس دراجی رئیس امور خارجه این گروه، جعفر الحسینی سخنگوی این گروه، خالد کاظم جاسم السکنی یکی از فرماندهان نظامی ارشد این گروه، به اسم محمد حسب المجیدی رئیس توسعه تجاری این گروه و مجتبی جهاندوست یک عضو سپاه پاسداران ازجمله کسانی هستند که در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار گرفتند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا ۲۳ آبان ماه نیز در تداوم حمایت واشنگتن اعلام کرد: دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا هماهنگ با بریتانیا، سومین دور تحریم‌های خود را علیه افراد و نهادهای وابسته به حماس از زمان حمله‌ی این گروه در ۷ اکتبر به اسرائیل اعمال کرد.

جانت یلن، وزیر خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد: ایالات‌متحده آمریکا به همکاری با شرکای خود ازجمله بریتانیا ادامه خواهد داد تا حماس را از توانایی دریافت کمک مالی و استفاده از بودجه برای انجام جنایات آن محروم کند.