گروه‌های مسلح عراقی به پایگاه عین‌الاسد حمله کردند

یکی از مهاجمین در این حمله کشته شد
پایگاه عین‌الاسد
پایگاه عین‌الاسد

اربیل (کوردستان۲۴)- رسانه‌های عراقی گزارش کردند که یک گروه مسلح وابسته به جبهه‌ی مقاومت عراق به پایگاه عین الاسد در غرب این کشور حمله کرده است.

رسانه‌های عراقی روز پنجشنبه ۲ آذر ۱۴۰۲، به نقل از منابع امنیتی گزارش کردند که یک گروه مسلح وابسته نیروهای مقاومت عراقی با سلاح نیمه‌سنگین به برج‌های دیدبانی پایگاه عین‌الاسد حمله‌کرده و با واکنش نیروهای آمریکایی روبرو شده و یکی از مهاجمان کشته شده است.

یک گروه مقاومت که خود را ظافرین می‌نامد، در بیانیه‌ای مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت و کشته شدن یکی از اعضای مسلح خود به نام جعفر صادق الطایی را تأیید کرد. در این بیانیه آمده است که درگیری پایان یافت و مهاجمان از صحنه عقب‌نشینی کردند.

علیرغم هشدارهای مستمر آمریکا، حملات همچنان ادامه به منافع این کشور در عراق و سوریه ادامه دارد و ائتلاف بین‌المللی می‌گوید بیش از ۶۰ حمله به نیروهای این ائتلاف به رهبری آمریکا در عراق و سوریه انجام شده است.

عین الاسد بزرگ‌ترین پایگاه نظامی عراق است که در ۶۴ کیلومتری شمال بغداد است و در دهه‌ی ۱۹۸۰ میلادی توسط یک شرکت یوگسلاوی با  ۳۹ تونل و پناهگاه قوی برای محافظت از هواپیما ساخته شده است.