پایگاه عین‌الاسد آماج حمله پهپادی شد

اولین حمله شبه‌نظامیان عراقی به نیروهای آمریکایی پس از پایان آتش بس در غزه است
پایگاه عین‌الاسد
پایگاه عین‌الاسد

اربیل (کوردستان٢٤) – اولین حمله شبه‌نظامیان عراقی به نیروهای آمریکایی پس از پایان آتش بس هفت روزه در غزه، انجام شد.

جبهه مقاومت عراق، در بیانیه‌ای اعلام کرد که بامداد امروز چهارشنبه ٦ دسامبر، در واکنش به ازسرگیری حملات اسرائیل به غزه، پایگاه نظامی عین الاسد متعلق به نیروهای آمریکایی در استان الانبار را مورد هدف حمله پهپادی قرار داده‌اند.

این اولین حمله شبه‌نظامیان عراقی به نیروهای آمریکایی پس از پایان آتش بس هفت روزه در غزه است. آنها با آغاز جنگ تهدید کردند که در صورت دخالت نظامی آمریکا، منافع آن کشور را در منطقه، هدف می‌گیرند.

این در حالی است که ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا – سنتکام، روز دوشنبه ٤ دسامبر، در صفحه رسمی خود در شبکه اجتماعی ایکس، اعلام کرد که نیروهای ائتلاف بین‌المللی ضد داعش، روز یکشنبه ٣ دسامبر، در نزدیکی کرکوک، پنج شبه‌نظامی عراقی را که در حال زمینه‌سازی برای انجام حمله پهپادی به نیروهای آمریکایی بوده‌اند، مورد حمله قرار داده‌اند.

سنتکام، تاکید کرده که حمله دفاعی بوده و با استفاده از پهپاد مسلح ایالات متحده در پاسخ به تهاجم شبه‌نظامیان انجام شده است.

همچنین خاطرنشان کرده که هر پنج شبه‌نظامی یاد شده، کشته و پهپاد آنها هم منهدم شده است.

ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا، تاکید کرد که ایالات متحده به دفاع از پرسنل خود و نیروهای ائتلاف در برابر حملات ادامه خواهد داد.

با افزایش تنش‌های نظامی بین حزب‌الله لبنان و ارتش اسرائیل در مرزهای بین دو کشور، نگرانی‌ از گسترش جنگ افزایش پیدا کرده است.

 ب.ن