حزب‌الله عراق: حمله علیه نیروهای آمریکا در عراق را تشدید خواهیم کرد

از زمان آغاز درگیری‌ها میان اسرائیل و حماس نیروهای آمریکا در عراق و سوریه بیش از ٨٠ بار موردحمله قرار گرفته‌اند
سربازان آمریکایی در عراق
سربازان آمریکایی در عراق

اربیل (کوردستان ۲۴)– حزب‌الله عراق تهدید به گسترش حملات خود به پایگاه‌های آمریکایی کرده است و می‌گوید کسانی که به ایالات‌متحده کمک می‌کنند، در جنایت‌ها شریک هستند.

ابوعلی العسکری، فرمانده‌ی حزب‌الله عراق گفته است که آنچه درگذشته علیه پایگاه‌های آمریکایی در عراق و سوریه انجام داده‌اند، تنها آغاز کار است و ازاین‌پس عملیات خود را گسترش خواهند داد.

وی گفت: کسانی که پایگاه‌های آمریکا را به‌عنوان فرستادگان دیپلماتیک می‌دانند، کسانی هستند که می‌خواهند از مواضع و منافع خود در عراق محافظت کنند.

او گفت: "سازمان‌های امنیتی که به ایالات‌متحده کمک می‌کنند، در این جنایت شریک هستند."

با شروع جنگ اسرائیل و حماس در غزه، حملات گروه‌های مسلح در عراق و سوریه به پایگاه‌های آمریکایی افزایش یافته است. به گفته پنتاگون، از اکتبر تاکنون بیش از ٨٠ حمله به پایگاه‌های آمریکایی در عراق و سوریه انجام شده است.

این در حالی است که فرمانده‌ی عملیات بغداد در نامه‌ای به وزارت کشور نوشته است که این گروه یاغی قصد حمله مجدد به منطقه‌ی سبز و سفارت آمریکا در بغداد را دارد.

در این نامه آمده است: «گروه‌هایی از قانون‌شکنان می‌خواهند از شکاف‌های امنیتی در منطقه برای انجام حملات مستقیم و غیرمستقیم به سفارت آمریکا در بغداد در روزهای آینده استفاده کنند».

حزب‌الله عراق، پس از حمله به سفارت آمریکا در بغداد در جمعه این بیانیه را صادر کرده است.  به گزارش رسانه‌های عراقی در آن حمله حداقل سه موشک به‌سوی سفارت آمریکا در بغداد پرتاب شده بود.