حملات هوایی اسرائیل به حومه‌ی دمشق و قنیطره هشت زخمی برجای گذاشت

ارتش سوریه می‌گوید این حملات تنها خسارات مادی برجای گذاشته است

اربیل(کوردستان ۲۴)- دیده‌بان حقوق بشر سوریه گزارش کرد که اسرائیل یکشنبه‌شب (١٩ آذر ۱۴۰۲) فرودگاه بین‌المللی دمشق و مناطق سید زینب و عقرب را با موشک موردحمله قرار داد.

بر طبق این گزارش در اثر این حملات ۵ سرباز و ۳ غیرنظامی زخمی شده‌اند.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه همچنین اعلام کرد که اسرائیل پایگاهی در نزدیکی روستای حدر در حومه‌ی قنیطریه مورد حملات اسرائیل قرارگرفته است، اما در مورد تلفاتی جانی این حمله گزارشی منتشر نشده است.

در ادامه‌ی این گزارش آمده است که موشک‌های اسرائیل پایگاه‌هایی در حد فاضل سید زینب و فرودگاه بین‌المللی دمشق را که پایگاه‌های حزب‌الله لبنان و شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران در آن مستقر هستند، هدف قرار دادند.

خبرگزاری رسمی سوریه "سانا" نیز اعلام کرد که شب گذشته ساعت ۱۱:۵ اسرائیل از منطقه‌ی جولان حومه‌ی دمشق را با موشک موردحمله قرار داد.

به گزارش سانا، سامانه‌های پدافند هوایی سوریه بیشتر موشک‌های اسرائیلی را هدف قرار داده  و این حملات تنها خسارت مادی برجای گذاشته است.

به گزارش  دیدبان حقوق بشر سوریه، از زمان آغاز جنگ بین حماس و اسرائیل در ۷ اکتبر، اسرائیل ۳۰ بار خاک سوریه را هدف قرار داده است که درنتیجه‌ی آن ۳۲ شبه‌نظامی و ۲ غیرنظامی کشته شدند.

اسرائیل از مارس ۲۰۱۱ به پایگاه‌های ارتش سوریه و شبه‌نظامیان تحت حمایت ایران حمله می‌کند. اسرائیل سوریه را متهم می‌کند که به نیروهای تحت حمایت ایران اجازه داده از داخل سوریه به اسرائیل حمله کنند.

الکساندر یفیموف، فرستاده ویژه رئیس‌جمهوری روسیه در سوریه و سفیر روسیه در دمشق، روز یکشنبه از بمباران فرودگاه‌های غیرنظامی سوریه توسط اسرائیل انتقاد کرد و گفت که چنین اقداماتی با توجه به حوادث غزه "غیرمسئولانه است و پیامدهای بسیار منفی برای منطقه خواهد داشت."