اتحادیه‌ی زنان کوردستان در بیانیه‌ای پایان کنگره‌ی نهم خود را اعلام کرد

کنگره‌ی نهم اتحادیه‌ی زنان کوردستان در ٣٠ آذر و اول دی‌ماه ۱۴۰۲ در اربیل برگزار شد
برگزاری نهمین کنگره‌ی اتحادیه‌ی زنان کوردستان در اربیل
برگزاری نهمین کنگره‌ی اتحادیه‌ی زنان کوردستان در اربیل

اربیل(کوردستان ۲۴)- اتحادیه‌ی زنان کوردستان پایان نهمین کنگره خود را با تأکید بر خطوط کلی و راهبردی این اتحادیه در خصوص موضوعات زنان بر موازات اهداف ملی به  اعلام کرد.

اتحادیه‌ی زنان کوردستان روز جمعه اول دیماه ۱۴۰۲ (۲۲ دسامبر ۲۰۲۳) در بیانیه‌ای اعلام کرد: " اتحادیه‌ی زنان کوردستان تحت نظارت پرزیدنت مسعود بارزانی و با حضور مسرور بارزانی معاون رهبر پارت دموکرات کوردستان، نهمین کنگره خود را در تحت عنوان "نیرو و توان زنان اساس پیشرفت آشتی و اقتصاد است "، اربیل برگزار کرد.

بر اساس بیانیه‌ی پایانی نهمین کنگره‌ی اتحادیه‌ی زنان کوردستان، این کنگره با حضور ۱۴۲ نفر از اعضای کنگره که طبق آیین‌نامه‌ی داخلی و کنفرانس‌های محلی اعتماد عضویت کنگره را کسب کرده بودند، برگزار شد و دو روز به طول انجامید.

در دومین روز کنگره، پیش‌نویس برنامه و ضوابط داخلی ازنظر دیدگاه‌ها، اهداف، سازوکارهای کاری و ساختار تشکیلاتی، پس از بحث و بررسی توسط اعضا به تصویب رسید پس از انتخابات هیئت رهبری جدید اتحادیه برگزار شد.

در ادامه‌ی این بیانیه آمده است که روند انتخابات بر اساس دایره جغرافیایی و دفاتر سازمان‌دهی استانی پارت دموکرات برگزار شد که هفت تن از رفقا به‌عنوان اعضای اصلی و سه نفر به‌عنوان اعضای ذخیره‌ی دبیرخانه با جلب اعتماد اعضای کنگره انتخاب شدند و دبیر کل اتحادیه‌ی زنان نیز از میان رفقای منتخب رهبری انتخاب گردید.

در پایان این بیانیه تصریح شده است که "حضور معاون پرزیدنت بارزانی و رهبری حزب ما در مراسم افتتاحیه‌ی کنگره، نشانه‌ی اهمیت جایگاه و نقش اتحادیه‌ی ما نزد پارت دموکرات کوردستان است  که وظیفه‌ی اتحادیه‌ی هیئت رهبری را سنگین‌تر خواهد کرد و باید تلاش و فعالیت اتحادیه‌ی زنان کوردستان هم‌سطح  اطمینان و اهتمامی باشد که به آن داده شده است".