پارت دموکرات کوردستان علیه روند برگزاری و نتایج اعلام‌شده‌ی انتخابات شکایت می‌کند

پارت دموکرات می‌گوید بیش از آراء این حزب بیش از شماری است که انتخاب

اربیل(کوردستان۲۴)- پارت دموکرات کوردستان به‌طور رسمی از نتایج انتخابات شوراهای استانی عراق در بغداد شکایت می‌کند و یکی از مقامات این حزب می‌گوید: "ما مطمئن هستیم که میزان آرای ما بیش از آن است که به ما اعلام شده است."

هوار محمد، سخنگوی بخش انتخاباتی پارت دموکرات کوردستان در بغداد، روز شنبه ٨ دی‌ماه ۱۴۰۲، به کوردستان۲۴ گفت که اداره‌ی انتخابات پارت دموکرات کوردستان در بغداد به‌طور رسمی علیه کل روند انتخابات شوراهای استانی عراق شکایت خواهد کرد.

وی گفت: ما نظرات زیادی در مورد کل روند انتخابات به‌ویژه در مورد انتخابات شوراهای استانی کرکوک و نینوا داریم و مطمئن هستیم که تعداد آرا بسیار بیشتر از تعدادی است که اعلام شده است.

کمیسیون عالی مستقل انتخابات عراق روز پنجشنبه ٧ دی‌ماه، نتایج نهایی انتخابات شوراهای استانی عراق را اعلام کرد. بر اساس این نتایج، پارت دموکرات کوردستان 6 کرسی شورای استانی (چهار کرسی در نینوا و دو کرسی در کرکوک) به دست آورد.

محمود محمد، سخنگوی پارت دموکرات کوردستان روز جمعه ٨ دی‌ماه، گفت که در جریان انتخابات شوراهای استانی، موانع زیادی برای پارت دموکرات از فشارهای امنیتی و سیاسی گرفته تا استفاده از جنبه‌های مالی برای خریدن آرای بعضی از مردم استفاده شد، اما رفقا و هواداران پارت دموکرات مشتاقانه شرکت کردند و بر مشکلات و موانع غلبه کردند.

محمود محمد افزود: اکنون پس از اعلام نتایج توسط کمیسیون، علیرغم اظهارنظرها و طرح شکایات قانونی، چون از اندازه واقعی برخی احزاب مطمئن نیستیم، مطمئن هستیم که حزب ما بیش از آنچه اعلام شده رأی آورده و این نوساناتی که در اعلام نتایج می‌بینیم، به حسابات سیاسی مرتبط است.

سخنگوی پارت دموکرات کوردستان گفت: پارت دموکرات کوردستان، علیرغم شکایات و اعلام نظرها، آماده‌ی گفت‌وگو و تبادل‌نظر برای تشکیل حکومت‌های محلی استانی بر اساس مشارکت و اجرای توافق‌های سیاسی و عادی‌سازی مناطق است.