فراکسیون پارت دموکرات کوردستان در مجلس نمایندگان عراق حمله‌ی تروریستی به پیشمرگان را محکوم کرد

گروه‌های شبه‌نظامی اوایل هفته‌ی جار با دو پهپاد انتحاری به یکی از پایگاه‌های نیروهای پیشمرگه حمله کردند
اعضای فراکسیون نمایندگان پارت دموکرات کوردستان
اعضای فراکسیون نمایندگان پارت دموکرات کوردستان

اربیل (کوردستان ۲۴)– فراکسیون پارت دموکرات در مجلس نمایندگان عراق حمله تروریستی به پایگاه  نیروهای پیشمرگه در شمال اربیل را به‌شدت محکوم کرد و از محمد شیاع السودانی فرماندهی نیروهای مسلح عراق خواست تا گروه‌های مسلح غیرقانونی را متوقف کند و آنها را به دست عدالت بسپارد.

در این بیانیه آمده است: "تکرار این حملات تروریستی به اقلیم ه توسط گروه‌های غیرقانونی غیرقابل‌قبول و اتفاقی خطرناک تلقی می‌شود که امنیت و ثبات اقلیم ه و امنیت شهروندان را هدف قرار داده و نشان‌دهنده‌ی ضعف بزرگ دولت فدرال در برخورد جدی و قاطع با این گروه‌ها است که خواهان ثبات در عراق نیستند و تأمین مالی و تسلیحاتی می‌شوند".

فراکسیون نمایندگان پارت دموکرات، در بیان‌نامه‌ی خود می‌گوید: "ما از فرمانده‌ی کل نیروهای مسلح می‌خواهیم که اقدامات فوری برای متوقف کردن و پاسخگویی به این گروه‌های غیرقانونی و حامیان آن‌ها انجام دهد. گروه‌ها خارج از قانون و حامیانشان را به‌دست عدالت بسپارد. برای کنترل حریم هوایی عراق تلاش کند و تحقیق کند تا مکان بمب‌افکن ها، نحوه‌ی واردات آنها و طرف‌های تأمین‌کننده‌ی پهپادهای گروه‌های غیرقانونی تسلیح آن‌ها را مشخص کند".

در بخش دیگری  از این بیانیه آمده است: "اقلیم ه در برابر کسانی که سعی در برهم زدن امنیت و ثبات و تهدید امنیت شهروندان دارند، محکم خواهد ماند و این تلاش ناامیدکننده و تأسف بار برای برهم زدن امنیت و ثبات اقلیم شکوهمند ه به نتیجه نخواهد رسید."

بیش‌تر:

رویترز: یک هواپیمای بدون سرنشین بر فراز پایگاه عین‌الاسد سرنگون شد

وزارت خارجه‌ی فرانسه در بیانیه‌ای حمله‌ی تروریستی شبه‌نظامیان به نیروهای پیشمرگه را محکوم کرد

رئیس ائتلاف السیاده‌ی عراق حمله‌ی شبه‌نظامیان به نیروهای پیشمرگه را اقدامی تروریستی خواند