پات رایدر: قصد رویارویی مستقیم با ایران را نداریم اما گروهی که به آن حمله کرده‌ایم وابسته به ایران است

"اجازه نمی‌دهیم نیروهایمان آماج حملات هیچ طرفی بشوند"
پات رایدر، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در کنفرانس خبری روز پنجشنبه ٤ ژانویه - عکس: پنتاگون
پات رایدر، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در کنفرانس خبری روز پنجشنبه ٤ ژانویه - عکس: پنتاگون

اربیل (کوردستان٢٤)- وزارت دفاع آمریکا، با بیان اینکه اجازه نمی‌دهند نیروهایشان آماج حملات هیچ طرفی بشوند. تاکید کرد که قصد رویارویی مستقیم با ایران را ندارند، اما گروهی که به آن حمله کرده‌اند وابسته به ایران است.

پات رایدر، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا - پنتاگون، روز پنجشنبه ٤ ژانویه در یک کنفرانس خبری، با اشاره به حمله به مقر گروه شبه‌نظامی النجباء در بغداد، اعلام کرد که به حفاظت از نیروهای خود ادامه خواهند داد.

وی یادآور شد که روز پنجشنبه ساعت ١٢ ظهر به وقت بغداد، به حملات گروه النجباء پاسخ داده‌اند و در نتیجه آن ابوتقوی که از عاملان حملات علیه نیروهای آمریکا بوده، کشته شده است.

همچنین تاکید کرد که در آن حمله غیرنظامیان مورد هدف قرار نگرفته‌اند.

رایدر، در پاسخ به پرسش گزارشگر کوردستان٢٤ گفت:"اجازه نمی‌دهیم که نیروهایمان آماج حملات هیچ گروه و طرفی بشوند. ما نمی‌خواهیم مستقیما با ایران رویارو شویم. گروهی که به آن حمله کرده‌ایم وابسته به ایران است."

ظهر روز پنجشنبه ٤ ژانویه، مقر تیپ ١٢ "جنبش النجباء"، وابسته به حشدالشعبی در خیابان فلسطین بغداد، آماج حمله پهپادی شد. رسانه‌های نزدیک به حشد‌الشعبی، اعلام کردند که حمله منجر به کشته شدن سه فرمانده "جنبش النجباء" از جمله ابو تقوی، فرمانده تیپ ١٢ و مجروح شدن شش شبه‌نظامی دیگر شده است.

یحیی رسول، سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق، در بیانیه‌ای، حمله پهپادی به مقر تیپ ١٢ "جنبش النجباء" را "نقض آشکار حاکمیت و امنیت عراق" دانست و تاکید کرد که "هیچ تفاوتی با حملات تروریست‌ها ندارد."

ب.ن