آنتونی بلینکن در خصوص تکرار حملات به نیروهای‌ آمریکا در منطقه هشدار داد

"بر جلوگیری از گسترش تنش و جنگ اصرار داریم"
آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا در کنفرانس خبری اسرائیل ٩/١/٢٠٢٤
آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا در کنفرانس خبری اسرائیل ٩/١/٢٠٢٤

اربیل (کوردستان٢٤)- وزیر امور خارجه آمریکا، در خصوص تکرار حملات به نیروهای‌شان در منطقه هشدار داد و تاکید کرد که بر جلوگیری از گسترش تنش و جنگ اصرار دارند.

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا، در جریان سفر خود به خاورمیانه، امروز سه‌شنبه ٩ ژانویه در یک کنفرانس خبری در اسرائیل، اعلام کرد:" حملات شورشیان حوثی یمن و سایر شبه‌نظامیان وابسته به ایران در عراق و سوریه، ثبات منطقه را تهدید می‌کنند و احتمال گسترش جنگ را افزایش می‌دهند. ما بر جلوگیری از گسترش تنش و جنگ اصرار داریم، و این را به طور واضح بیان کرده‌ایم، اما اگر به نیروهای ما حمله شود و مورد تهدید قرار گیرند، پاسخ درخور خواهیم داشت و از آنها محافظت می‌کنیم و این را هم نشان داده‌ایم، اگر ناچار شویم آن را تکرار می‌کنیم."

با آغاز جنگ غزه، گروه‌های شبه‌نظامی حملات خود را به نیروهای آمریکا تشدید کردند و از ١٧ اکتبر ٢٠٢٣ تاکنون، بیش از ١١٧ بار پایگاه‌های نظامی آمریکا و متحدانش را در عراق و سوریه هدف قرار داده‌اند.

ایالات متحده نیز چندین بار به حملات شبه‌نظامیان پاسخ داده است.

حوثی‌ها نیز بارها کشتی‌های تجاری را در مسیر کشتیرانی دریای سرخ، آماج حملات کرده‌اند. آنها می‌گویند که حملات را در راستای همبستگی با گروه شبه‌نظامی حماس در جنگ غزه انجام می‌دهند.

ب.ن