رئیس دادگاه فدرال عراق: نباید اختلافات دولت اقلیم کوردستان و دولت فدرال موجب تعویق در پرداخت حقوق کارمندان اقلیم شود

"بنا بر قانون اساسی عراق بایستی حقوق کارمندان اقلیم کوردستان پرداخت شود"
قاضی جاسم محمد عبود، رئیس دادگاه فدرال عراق
قاضی جاسم محمد عبود، رئیس دادگاه فدرال عراق

اربیل (کوردستان٢٤)- رئیس دادگاه فدرال عراق، می‌گوید که نباید اختلافات دولت اقلیم کوردستان و دولت فدرال موجب تعویق در پرداخت حقوق کارمندان اقلیم شود.

قاضی جاسم محمد عبود، رئیس دادگاه فدرال عراق، امروز یکشنبه ١٤ ژانویه در مصاحبه با خبرگزاری رسمی عراق، اعلام کرد که لازم است برای مسئله تخصیص حقوق ماهانه کارمندان اقلیم کوردستان، راه حل ریشه‌ای پیدا کرد.

با تشکیل دولت جدید عراق، بغداد در چارچوب توافقات ائتلاف اداره دولت، متعهد شد که سهم اقلیم کوردستان از بودجه عمومی عراق را تخصیص دهد. دولت اقلیم اعلام کرده که به رغم تصویب بودجه، دولت فدرال به توافقات پایبند نبوده و حقوق کارمندان اقلیم تخصیص داده نمی‌شود.

قاضی جاسم، تاکید کرده است که بنا بر ماده ١٤ قانون اساسی عراق، بایستی حقوق کارمندان اقلیم همچون کارمندان سایر مناطق عراق و به طور همزمان پرداخت شود.

وی با اشاره به اینکه معیشت مردم به حقوق ماهانه کارمندان مرتبط است، گفت که نباید اختلافات دولت اقلیم و دولت فدرال، موجب تعویق در پرداخت حقوق کارمندان اقلیم شود.

و نیز اعلام کرد که در خصوص این مسئله شکایتی به دادگاه فدرال ارایه شد و در حال بررسی آن هستند.

مقامات اقلیم کوردستان بارها از دولت فدرال خواسته‌اند که پرداخت حقوق ماهانه کارمندان اقلیم را به اختلافات سیاسی ربط ندهند و معیشت مردم را فدای مقاصد سیاسی نکنند.

ب.ن