نیروی دریایی هند در دریای سرخ به کمک سرنشینان کشتی آمریکایی رفت

کشتی آمریکایی از سوی حوثی‌ها موردحمله قرار گرفته است

اربیل (کوردستان ۲۴)- نیروی دریایی هند روز پنجشنبه ٢٨ دی‌ماه اعلام کرد خدمه‌ی یک کشتی متعلق به آمریکا را، به نام "جنکو پیکاردی"، که اواخر روز چهارشنبه در خلیج عدن مورد حمله‌ی حوثی‌های یمن قرار گرفته بود نجات داده است.

بر اساس این گزارش، هند یک کشتی جنگی مستقر در منطقه را برای نجات ۲۲ خدمه‌ی کشتی "جنکو پیکاردی"، ازجمله ۹ هندی، عازم محل کرد. نیروی دریایی هند می‌گوید همه‌ی خدمه سالم هستند و آتش‌سوزی در کشتی خاموش شده است.

در پی حمله‌ی حوثی‌های تحت حمایت جمهوری اسلامی به «جنکو پیکاردی»، ستاد فرماندهی مرکزی ایالات‌متحده (سنتکام)، صبح پنجشنبه ۲۸ دی‌ماه اعلام کرد نیروهای این ستاد بامداد پنجشنبه به ۱۴ موشک حوثی‌ها که برای شلیک، بارگذاری شده بودند، حمله کردند.

سنتکام این اقدام را در چارچوب تلاش‌های چندملیتی برای حفاظت از آزادی ناوبری و جلوگیری از حملات به تردد دریایی در دریای سرخ دانست و اضافه کرد: "موشک‌های منهدم شده، روی ریل‌های آماده پرتاب، تهدیدی قریب‌الوقوع برای کشتی‌های تجاری و کشتی‌های نیروی دریایی ایالات‌متحده در منطقه بود و امکان داشت هرلحظه شلیک شوند از همین رو نیروهای آمریکا تصمیم گرفتند تا با استفاده از حق و تعهد خود برای دفاع از منافع جهانی این سایت‌ها را منهدم کنند."