اتاق بازرگانی اربیل خواستار تحریم کالاهای ایرانی در اقلیم کوردستان شد

در اثر حمله‌ی موشکی ۲۵ دی‌ماه جمهوری اسلامی ایران به اریبل دو بازرگان بزرگ و شهروندان غیرنظامی جان باختند

اربیل(کوردستان۲۴)- اتاق بازرگانی و صنایع اربیل از همه‌ی بازرگانان و مردم خواسته است تا واردات و استفاده از کالاهای ایرانی را تحریم کرده و تمامی روابط اقتصادی و تجاری با ایران را تعلیق کنند.

در بیانیه‌ی اتاق بازرگانی و صنایع اربیل آمده است که نیروهای ایرانی ۲۵دی‌، شهر اربیل را موردحمله قراردادند  و غیرنظامیان بی‌گناه را کشتند. متأسفانه در کنار شهادت پیشرو دزه‌ای که یکی از سرمایه‌داران سرشناس اقلیم کوردستان و از اعضای فعال اتاق بازرگانی اربیل بود، به همراه نوزاد یکساله‌ش و یک بازرگان  برجسته‌ی عراقی و به شهادت رسیدند.

در این بیانیه آمده است که حملات نیروهای ایرانی به پایتخت اقلیم کوردستان که بارها بدون هیچ توجیهی و بدون توجه به قوانین بین‌المللی و اصول حقوق بشر انجام شده است، تنها به‌منظور برهم زدن امنیت و آرامش و ثبات اقلیم کوردستان است.

اتاق بازرگانی و صنعت اربیل در ادامه‌ی این بیانیه "ضمن محکوم کردن شدید "این حملات و جنایت و ظلم نیروهای ایرانی در خاک میهن"، درحالی‌که اقلیم کوردستان به‌ویژه اربیل بازار آب‌کردن محصولاتی است که روزانه از ایران وارد اقلیم کوردستان و عراق می‌شوند، از بازرگانان و مردم کوردستان خواسته است که واردات و مصرف این کالاها را تحریم کرده و روابط اقتصادی خود با ایران را تعلیق کنند.