وزیر بهداشت: با آژانس کویکا در خصوص تشخیص و معالجه سریع بیماری سرطان قرارداد امضا کردیم

"برای احداث بیمارستان‌ و تامین نیازمندی‌های پزشکی"
کنفرانس خبری دکتر سامان برزنجی، وزیر بهداشت اقلیم کوردستان
کنفرانس خبری دکتر سامان برزنجی، وزیر بهداشت اقلیم کوردستان

اربیل (کوردستان٢٤)- وزیر بهداشت اقلیم کوردستان، از امضای قراردادی بین وزارت متبوع و آژانس کویکای کره‌ جنوبی خبر داد که بر اساس آن به تشخیص و معالجه بیماری سرطان در اقلیم کمک‌ جدی می‌شود.

دکتر سامان برزنجی، وزیر بهداشت اقلیم کوردستان، امروز یکشنبه ٢٨ ژانویه در یک کنفرانس خبری اعلام کرد که با آژانس کویکا (آژانس همكاری‌های بین‌المللی كره جنوبی)، در خصوص تشخیص و معالجه سریع بیماری سرطان، قراردادی امضا کرده‌اند.

وی توضیح داد:" یک هیئت آژانس کویکا به درخواست دولت اقلیم کوردستان، بررسی‌های خود را برای احداث بیمارستان‌ و تامین نیازمندی‌های پزشکی برای مبتلایان به سرطان در خارج از مراکز استان‌ها آغاز کرده‌اند."

برزنجی گفت:"سرطان یکی از بیماری‌‌های مزمن است که جهان توسعه یافته را به خود مشغول کرده و به یکی از مشکلات اصلی تبدیل شده است."

و یادآور شد که آژانس کویکا پیش از نیز در زمینه‌های مختلف یاری‌رسان بوده و در تامین وسایل پزشکی و دارو به ویژه در شرایط اضطراری نقش بسزایی داشته است.

پیش از این، رئیس بخش کنترل سرطان در وزارت بهداشت اقلیم کوردستان، اعلام کرده است که در سال ٢٠٢٢ در اقلیم کوردستان، بیش از ٩ هزار مورد ابتلا به سرطان ثبت شده و بیشتر آنها در اربیل، پایتخت اقلیم بوده است.

ب.ن