فالح فیاض: نباید اجازه داد خون فرزندان عراق به یک ابزار ارزان سیاسی تبدیل شود

پیش از سخنان فالح فیاض، نیروهای آمریکایی در بامداد روز شنبه ۸۵ نقطه‌ی مورداستفاده‌ی گروه‌ای مسلح در عراق و سوریه را هدف قرار دادند
فالح فیاض رئیس حشد‌الشعبی
فالح فیاض رئیس حشد‌الشعبی

اربیل (کوردستان ۲۴)– رئیس لحشدی الشعبی می‌گوید: نباید اجازه داد خون فرزندان عراقی به یک ابزار ارزان سیاسی تبدیل شود.

فالح فیاض، رئیس لحشدی الشعبی عراق، روز  یکشنبه١٥ بهمن ۱۴۰۲، پیامی در مورد حمله‌ی نیروهای امریکای به گروه‌های مسلح در عراق و سوریه منتشر کرد و در آن گفت: نباید اجازه داد خون فرزندان عراق به یک ابزار سیاسی ارزان تبدیل شود.

رئیس حشدالشعبی گفت که حملات آمریکا به‌طور مستقیم به مقر الحشد انجام شده است. بنابراین خاک عراق باید از وجود نیروهای خارجی پاک‌سازی شود.

از سوی دیگر، نوری مالکی، رهبر ائتلاف دولت قانون، گفت که دولت عراق حق دارد تمام اقدامات را برای توقف حملات به عراق و محکوم کردن آنها به هر طریق انجام دهد. وی گفت که همه باید در برابر این تجاوز موضع ملی اتخاذ نمایند.

در ادامه‌ی این تلاش‌ها پارلمان عراق نیز کمیته‌ای برای بررسی حملات آمریکا به گروه‌های مسلح در عراق و سوریه تشکیل داده است.

فرماندهی مرکزی آمریکا این کشور (سنتکام)، بامداد روز شنبه ۱۴ بهمن ۱۴۰۲، اعلام کرد که ارتش آمریکا ۵۵ نقطه‌ی وابسته به لشکر قدس سپاه پاسداران ایران و شبه‌نظامیان وابسته به آن را موردحمله قرار داده است.