روزنامه‌نگار ایرانی از اعزام تیم تروریستی سپاه به فرانسه خبر داد

این جوخه تحت پوشش حفاظت از هیئت پارلمانی در حال امکان‌سنجی و آماده‌سازی عملیات ترور بنی‌صدر است.

K24 - اربیل

روح‌الله زم روزنامه‌نگار افشاگر ایرانی در نوشتاری اظهار داشته است که جوخه ترور سازمان اطلاعات سپاه تحت پوشش هیئت پارلمانی ایرانی در فرانسه به سر می‌برد.

سایت خبری آمدنیوز گزارش داده است که روزنامه‌نگار ایرانی مقیم خارج از کشور در کانال تلگرامی خود به نقل از دفتر ابوالحسن بنی صدر نخستین رئیس جمهوری ایران نوشته است که تیم سازمان اطلاعات سپاه در پوشش هیات پارلمانی اعزامی برای ترور بنی‌صدر به فرانسه آمده است.

در این باره نوشته است «سه روز قبل از دفتر آقای دکتر ابوالحسن بنی‌صدر رئیس‌جمهور اسبق ایران به اینجانب اطلاع دادند منابع خبری آن دفتر، اعلام کرده‌اند که جوخه ترور سازمان اطلاعات سپاه در قالب هیئت پارلمانی ایرانی در فرانسه برای ترور بنده به این کشور اعزام شده‌اند».

مقامات اطلاعات و رسانه‌ای دولت ایران وی را سرپرست موسسه رسانه‌ای و کانال تلگرامی «آمدنیوز» معرفی کرده‌اند.

همچنین نوشته است که «این جوخه تحت پوشش حفاظت از این هیئت پارلمانی در حال امکان‌سنجی و آماده‌سازی عملیات ترور بنی‌صدر است و اکنون در پاریس به سر می‌برند».

به نقل از دفتر بنی‌صدر گفته است که «این جوخه قصد دارند مدیر رسانه‌ی «آمدنیوز» را ترور کنند».

جمهوری اسلامی ایران پس از حادثه ترور میکونوس در 26 شهریور 1371 عملیاتهای تروریستی را در اروپا متوقف کرد که پیشتر عبدالرحمن قاسملو دبیر کل حزب دموکرات کردستان ایران را در اتریش و شاپور بختیار آخرین نخست وزیر دوران شاه را در فرانسه را ترور کرده بود.

دادگاه میکونوس مقام‌های عالی رتبه ایران از جمله علی خامنه‌ای رهبر ایران، هاشمی رفسنجانی رئیس جمهور وقت، علی اکبر ولایتی وزیر خارجه و علی فلاحیان وزیر اطلاعات را در دست داشتن در ترور میکونوس متهم کرد.

در حادثه میکونوس صادق شرفکندی دبیر کل حزب دمکرات کردستان ایران به همراه سه تن دیگر ترور شدند.

کاظم دارابی عضو سپاه پاسداران و  چهار لبنانی در دادگاه میکونوس محاکمه شده بودند.

JS