محمد شرهان: مشارکت مسرور بارزانی در اجلاس جهانی دولت‌ها مایه افتخار است

"اجلاس جهانی دولت‌ها فرصتی است برای تبادل تجربه‌ها"
محمد شرهان، مدیر موسسه اجلاس جهانی دولت‌ها در دبی
محمد شرهان، مدیر موسسه اجلاس جهانی دولت‌ها در دبی

اربیل (کوردستان٢٤)- مدیر موسسه اجلاس جهانی دولت‌ها در دبی، حضور نخست وزیر اقلیم کوردستان در آن اجلاس را برای کشورش مایه افتخار دانست.

محمد شرهان، مدیر موسسه اجلاس جهانی دولت‌ها در دبی، امروز دوشنبه ١٢ فوریه، در جریان این اجلاس، درباره حضور مسرور بارزانی، نخست وزیر اقلیم کوردستان در آن، به گزارشگر کوردستان٢٤ در دبی گفت:"مشارکت نخست وزیر اقلیم کوردستان و هیئت همراه ایشان در اجلاس مایه افتخار است."

وی افزود که اجلاس جهانی دولت‌ها فرصتی است برای تبادل تجربه‌ها و در آن اهمیت ویژه‌ای به چگونگی استفاده از هوش مصنوعی در بخش‌های دولتی داده می‌شود.

مدیر موسسه اجلاس جهانی دولت‌ها، از مشارکت ١٤٠ هیئت دولتی و ٢٥ رهبر و نخست وزیر در آن خبر داد.

نخست وزیر اقلیم کوردستان، در نشست امروز اجلاس سخنرانی کرد و مسائل مهم بین‌المللی و منطقه‌ای را مورد توجه قرار داد.

برای سومین سال متوالی است که نخست وزیر اقلیم کوردستان، در اجلاس جهانی دولت‌‌ها شرکت می‌کند.

مسرور بارزانی، روز یکشنبه ١١ فوریه در پاسخ به دعوت ویژه مقامات بلند‌پایه امارات متحده عربی، برای شرکت در اجلاس یاد شده راهی آن کشور شد.

اجلاس جهانی دولت‌ها از ١٢ فوریه آغاز و تا ١٤ همین ماه، ادامه خواهد داشت.

نخست وزیر اقلیم کوردستان، در حاشیه اجلاس، با مقامات و اندیشمندان و صاحبان کار در جهان عرب، کشورهای منطقه و جهان دیدار خواهد داشت.

خبرگزاری امارات، گزارش داده است که اجلاس امسال، موضوع "شکل دادن به آینده دولت‌ها" را بررسی می‌کند و فرصت‌ها و چالش‌های پیش‌ رو را مورد توجه قرار می‌دهد. همچنین بر مهم‌ترین مسائل جهان تمرکز می‌کند و یک رویکرد مشترک برای بهبود کار دولتی و تقویت همکاری بین دولت‌ها در سراسر جهان را مورد بحث قرار خواهد داد.

و نیز به اشتراک گذاری دانش و تخصص و برجسته سازی ایده‌ها و الگو‌های الهام‌بخش در کارهای دولتی، توجه می‌کند.

در اجلاس جهانی دولت‌ها – ٢٠٢٤، ٢٥ رهبر و نخست وزیر، بیش از ٨٥ سازمان بین‌المللی و موسسه جهانی، ١٤٠ هیئت دولتی و اندیشمند جهانی حضور دارند. و در آن ١١٠ نشست اصلی با شرکت ٢٠٠ شخصیت بین‌المللی برگزار خواهند شد.

همچنین ٢٣ نشست وزاری و اجرایی برگزار می‌شوند که بیش از ٣٠٠ وزیر دولت‌های مختلف در آن مشارکت خواهند داشت.

ب.ن