رئیس هیئت سرمایه‌گذاری اقلیم کوردستان: تصمیمات نخست‌وزیر در مورد ایجاد تسهیلات برای سرمایه‌گذاران در حلبچه هفته‌ی آینده اجرایی خواهد شد

مسرور بارزانی نخست‌وزیر اقلیم کوردستان روز پنجشنبه به استان حلبچه سفر کرد
حمد شکری رئیس هیئت سرمایه‌گذاری دولت اقلیم کوردستان
حمد شکری رئیس هیئت سرمایه‌گذاری دولت اقلیم کوردستان

اربیل(کوردستان ۲۴)- رئیس هیئت سرمایه‌گذاری اقلیم کوردستان، می‌گوید نخست‌وزیر حلبچه را به منطقه‌ی ویژه‌ی سرمایه‌گذاری تبدیل کرده و آن را همه‌ی دستورالعمل‌های قبلی مستثنی کرد و تصریح کرد که تصمیمات نخست‌وزیر در این مورد از هفته‌ی آینده اجرایی خواهد شد.

محمد شکری رئیس هیئت سرمایه‌گذاری دولت اقلیم کوردستان روز پنج‌شنبه ٣ اسفند ۱۴۰۲،  گفت که با تصمیم مسرور بارزانی نخست‌وزیر و پیش از آم به پیشنهاد استاندار حلبچه و سرمایه‌گذاران اتحادیه‌ی سرمایه‌گذاران در حلبچه، درخواست تسهیلات بیشتر برای سرمایه‌گذاران در این استان شده بود.

رئیس هیئت سرمایه گذاری اقلیم کوردستان گفت که مسرور بارزانی نخست‌وزیر در سفر امروز خود به حلبچه همه‌ی این پیشنهادها را تأیید کرد.

محمد شکری گفت که نخست‌وزیر به هیئت سرمایه‌گذاری دستور داده است که موافقت خود را با این پیشنهاد‌ها اعلام کند و افزود: نخست‌وزیر حلبچه را از کلیه دستورالعمل‌های قبلی به‌ویژه اخذ اجاره خدمات از قیمت مسکن، اجاره واقعی، تخصیص زمین و هزینه‌های پروژه زیر پانصد هزار دلار مستثنی کرده است.

وی تأکید کرد که موافقت نخست وزیر برای این موضوع یک دستاورد برای مردم حلبچه است و این تصمیم روز پنجشنبه به اداره‌ی کل سرمایه‌گذاری حلبچه می‌رسد و از هفته‌ی آینده اجرایی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذاران از سراسر کوردستان می‌توانند پروژه‌هایی را در حلبچه به‌ویژه در حوزه‌های صنعتی، کشاورزی و گردشگری انجام دهند. وی توضیح داد که حلبچه به‌عنوان منطقه‌ی ویژه‌ی اقلیم کوردستان درزمینه سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شده و بر این اساس با آن تعامل خواهد شد.

مسرور بارزانی، نخست‌وزیر اقلیم کوردستان امروز پنج‌شنبه از استان حلبچه بازدید کرد و پس از حضور در بنای یادمان شهدای حلبچه و نثار تاج گل بر آن سنگ بَنای جاده‌ی حلبچه تووه‌قوت- قلیجه و پل تووه قوت را گذاشت.

در این مراسم که با حضور قباد طالبانی معاون نخست‌وزیر برگزار شد، مسرور بارزانی طی سخنانی گفت:" مردم این منطقه فداکاری‌های زیادی کرده‌اند و رنج‌های فراوانی را متحمل شده‌اند، به حلبچه خدمات مناسبی داده نشده است و در این راستا، مسئولان این منطقه و همه‌ی ما باید خود را مدیون مردم حلبچه و خانواده‌ی همه‌ی شهدا و انفال شدگان کوردستان بدانیم."