نیروهای سوریه‌ی دموکراتیک: ۱۰ هزار داعشی در خاک سوریه فعال هستند

اکثر عناصر داعش در مناطق مرزی سوریه با عراق حضور دارند
ستیزه‌جوی داعش در سوریە/آرشیو
ستیزه‌جوی داعش در سوریە/آرشیو

اربیل(کوردستان ۲۴)- فرماندهی "نیروهای سوریه‌ی دموکراتیک" (قسد) اعلام کرد برآوردها حاکی از وجود ١٠هزار داعشی در خاک سوریه است و این گروه همچنان به عملیات خود ادامه می‌دهد.

از سوی دیگر، "دیدبان حقوق بشر سوریه" گزارش کرد که داعش از آغاز سال جاری ۵۰ عملیات انجام داده که طی آن بیش از ۱۰۰ نظامی و غیرنظامی در خاک سوریه کشته شدند.

" سیامند علی"، سخنگوی "نیروهای دموکراتیک سوریه" نیز از دستگیری اعضای داعش در شهر حسکه شرق سوریه خبر داد و گفت "این سازمان عملیات فردی و جمعی خود علیه نیروهای نظامی، افراد سرشناس قبایل و حتی کارمندان ادارات خودمختار را آغاز کرده است."

سیامند علی با اشاره به اینکه داعش "هنوز توانایی ارتکاب جنایات تروریستی را دارد"، گفت که" اطلاعات به دست آمده نشان می‌دهد این گروه شروع به جمع‌آوری صفوف خود کرده است." وی  در پاسخ به سوالی درباره‌ی تعداد اعضای داعش گفت: "تعداد مشخصی وجود ندارد، اما برآوردها نشان از حضور ۱۰ هزار نیروی داعشی مخفی فعال در خاک سوریه را دارد."

این در حالی است که در کشمکش میانی گروه‌ها طرفدار ماندگاری و خروج نیروهای ائتلاف از عراق، طرفداران خروج این نیروها از نابودی کامل داعش و عدم لزوم حضور نیروهای ائتلاف در منطقه خبر می‌دهند.

عناصر داعش هنگام ظهور رسمی این گروه در منطقه، از خاک سوریه به عراق حمله‌ی کردند و خلافت اسلامی را در بخشی از این کشور اعلام کردند.