رجب طیب اردوغان زمان سفر خود به عراق را اعلام کرد

انتظار می‌رود به اقلیم کوردستان نیز عزیمت کند
رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه
رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه

اربیل (کوردستان٢٤)- رئیس جمهور ترکیه گفته است که پس از ماه مارس آینده به عراق سفر می‌کند. انتظار می‌رود که در آن سفر به اقلیم کوردستان نیز عزیمت کند.

گزارشگر کوردستان٢٤ از آنکارا گزارش داد که رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه امروز دوشنبه ٢٦ فوریه در مرکز اصلی حزب عدالت و توسعه، سخنرانی و اعلام کرده است که پس از انتخابات ماه مارس سال جاری، به عراق سفر می‌کند.

بر پایه گزارش انتظار می‌رود که اردوغان در سفر خود به عراق راهی اقلیم کوردستان شود و موضوع گفت‌وگوهایش با مقامات بلند پایه عراق و اقلیم کوردستان عبارت باشند از ازسرگیری صادرات نفت اقلیم کوردستان از طریق بندر جیحان ترکیه و گشایش مسیر توسعه که یک مسیر تجاری بین دو کشور است. همچنین مسائل مربوط به امنیت، منابع مشترک آب و روابط دیپلماتیک آنکارا با عراق و اقلیم کوردستان، بررسی شوند.

گزارشگر کوردستان٢٤ افزود که پیام تسلیت اردوغان برای درگذشت خواهر پرزیدنت بارزانی به ایشان، در رسانه‌‌های ترکیه بازتاب داشته است و ابراز همدردی رئیس جمهور ترکیه با پرزیدنت بارزانی به عنوان موضوعی مهم مطرح شده است.

قرار است در ٣١ مارس سال جاری، انتخابات شهرداری‌ها در ترکیه و شمال کوردستان برگزار شود. بر پایه آمار منتشر شده از سوی کمیسیون عالی انتخابات ترکیه، در انتخابات شهرداری‌ها ٣٦ حزب سیاسی رقابت می‌کنند.

ب.ن