تحلیلگر سیاسی: سفر نخست‌وزیر به آمریکا پیام بسیار مهمی برای عراق و منطقه است

مسرور بارزانی در پی دعوت رسمی آمریکا به واشنگتن سفر کرده است
دکتر نازدار سجادی
دکتر نازدار سجادی

اربیل (کوردستان ۲۴)– یک تحلیلگر سیاسی کورد می‌گوید: سفر نخست‌وزیر اقلیم کوردستان به آمریکا در برهه‌ی کنونی و وضعیت خاورمیانه بسیار مهم است.

دکتر "نازدار سجادی"، تحلیلگر سیاسی روز سه‌شنبه ٨ اسفند ۱۴۰۲، به کوردستان ۲۴ گفت: سفر مسرور بارزانی، نخست‌وزیر اقلیم کوردستان به آمریکا در این برهه و وضعیت خاورمیانه بسیار مهم است و همه‌ی تحولات خاورمیانه بر عراق و اقلیم کوردستان تأثیر می‌گذارد.

سجادی گفت: سفر نخست‌وزیر به آمریکا پیام بسیار مهمی برای عراق و منطقه است که اتحاد با کوردها و کوردستان ادامه دارد و این نشانه‌ی آن است که آمریکا در منطقه بسیار مؤثر است.

سجادی خاطرنشان کرد: آنچه برای ما مهم است این است که نخست‌وزیر به آمریکا دعوت‌شده و مشکلات و موانع پیش‌روی ملت کوردستان  را از یک موضوع داخلی و منطقه‌ای به سطح بین‌المللی ارتقاء داده است و این یک دستاورد بزرگ محسوب می‌شود.

وی گفت: پیام آمریکا تنها برای عراق نیست، بلکه برای کشورهای همسایه نیز هست که اغلب می‌گویند می‌خواهند ساختار اقلیم کوردستان را تخریب کنند، اما ساختار قانونی اقلیم کوردستان توسط آنها ایجاد نشده و آن‌ها نمی‌توانند آن را از بین ببرند.

این تحلیل‌گر سیاسی معتقد است که عراق به‌سوی نظام کامل فدرالی می‌رود و دیر یا زود عراق باید به سه منطقه‌ی فدرال و شاید بیشتر هم تقسیم شود.