آمریکا و بریتانیا در غرب یمن به مواضع حوثی‌ها حمله کردند

تلویزیون حوثی‌ها این حملات تأیید کرده است
حمله‌ی آمریکا به مواضع حوثی‌ها/ آرشیو
حمله‌ی آمریکا به مواضع حوثی‌ها/ آرشیو

اربیل (کوردستان ۲۴)– فرماندهی مرکزی آمریکا، سنتکام" خبر داد که هواپیماهای آمریکایی و یک کشتی جنگی ائتلاف ۵ پهپاد حوثی را در دریای سرخ سرنگون کردند.
فرماندهی مرکزی ایالات‌متحده گفت که پهپادها را در شامگاه سه‌شنبه بین ساعت ۹:۵۰ تا ۱۰:۵۵ شب (به‌وقت صنعا) سرنگون کرده است.
به گزارش "سنتکام" این پهپادها از مناطق تحت کنترل حوثی‌ها در یمن پرتاب شدند و تهدیدی قریب‌الوقوع برای کشتی‌های تجاری، نیروهای دریایی آمریکا و کشتی‌های ائتلاف در منطقه بودند.
شبکه‌ی تلویزیونی "المسیره" وابسته به حوثی‌ها شامگاه سه‌شنبه هشتم اسفند گزارش کرد که آمریکا و بریتانیا طی دو حمله‌ی هوایی "جزیره لبوان" در غرب الحدیده‌ی یمن را بمباران کردند.
معمر الاریانی، وزیر اطلاع‌رسانی یمن نیز روز سه‌شنبه گفت که هدف قرار دادن نفت‌کش‌ها توسط گروه حوثی در سواحل یمن «تروریسم سیستماتیک» است و هیچ ارتباطی با جنگ اسرائیل در نوار غزه ندارد.
الاریانی در شبکه‌ی "ایکس"  نوشت کت هدف قرار دادن تانکرهای مواد شیمیایی و فرآورده‌های نفتی در دریای سرخ، تنگه‌ی باب المندب و خلیج عدن، نسبت به وقوع یک فاجعه زیست‌محیطی، اقتصادی و انسانی هشدار می‌دهد که یمن و یمنی‌ها برای دهه‌های آینده هزینه آن را خواهند پرداخت.