مسرور بارزانی در ضیافت شام مقامات آمریکایی: اقلیم کوردستان عامل امنیت و حفظ حقوق اقلیت‌ها خواهد بود

جمعی از روسای کمیته‌های کنگره و مقامات سیاسی، نظامی و اقتصادی آمریکا در این ضیافت شرکت داشتند

اربیل (کوردستان٢٤)-اعضای مجالس سنا و نمایندگان آمریکا در ضیافت شامی به افتخار مسرور بارزانی، نخست‌وزیر اقلیم کوردستان، بر حمایت خود از امنیت و ثبات در اقلیم کوردستان تاکید کردند.

مسرور بارزانی نخست‌وزیر اقلیم کوردستان شامگاه پنج شنبه ١٠ اسفند ١٤٠٢، در واشنگتن در ضیافت شامی با حضور جمعی از نمایندگان مجالس سنا و نمایندگان آمریکا حضور یافت.

این ضیافت که توسط "راس پرو" شخصیت مشهور آمریکایی مهیا شده بود، با شرکت جمعی از سناتورها، اعضای کنگره و مقامات دولتی آمریکا از جمله: "مایک ترنر" رئیس کمیته‌ی اطلاعات کنگره،" مایکل مک کال" رئیس کمیته‌ی روابط خارجی کنگره،" ک. گرنجر" رئیس کمیته‌ی تخصیص اعتبارات کنگره،" کن کالورت" رئیس کمیته‌ی دفاع کنگره،" مایکل وولتز"،" جو ویلسون" و " جیک ایلسی" نمایندگان کنگره، سناتور "بیل هاگرتی"، "ویکوتوریا تیلور" معاون دستیار وزیر امور خارجه، و همچنین چندین شخصیت، کارفرما و فرماندهان نظامی سابق برگزار شد.

در این دیدار، شرکت کنندگان به مسرور بارزانی نخست وزیر در واشنگتن خوش‌آمد گفتند و بر حمایت خود از امنیت و ثبات اقلیم کوردستان تاکید کردند.

نخست‌وزیر اقلیم کوردستان نیز از شرکت کنندگان تشکر کرد و تاکید کرد که اقلیم کوردستان همواره عامل امنیت و ثبات و مرکز همزیستی مسالمت‌آمیز اقلتیت‌های مختلف در منطقه خواهد بود.