آمریکا و بریتانیا مواضع حوثی‌ها در "حدیده" و "رأس عیسی" را مورد حمله‌ قرار دادند

تلویزیون حوثی‌ها دستکم ١٧ حمله را گزارش کرده است
نشان سنتکام
نشان سنتکام

اربیل (کوردستان٢٤) - سخنگوی دولت یمن به خبرگزاری رویترز گفت که در حملات سحرگاه سه‌شنبه ۲۲ اسفند، نیروهای هوایی آمریکا و بریتانیا به مواضع متعلق به نیروهای حوثی، ۱۱ نفر کشته و ۱۴ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

شبکه تلویزیونی "المسیره" نیز که توسط حوثی‌ها اداره می‌شود اعلام کرد که دست‌کم ۱۷ حمله هوایی در نقاط مختلف یمن از جمله در بنادر حدیده و راس عیسی گزارش شده است.

حملات جنگنده‌های نیروهای ائتلاف به مواضع حوثی‌ها که از سوی جمهوری اسلامی ایران حمایت می‌شوند، پس از حمله حوثی‌ها به یک کشتی تجاری صورت گرفت.

ساعاتی قبل فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا (سنتکام) اعلام کرد که دو موشک بالستیک از مناطق تحت کنترل حوثی‌ها به‌سوی کشتی تجاری "پینوکیو" که با پرچم لیبریا تردد می‌کرد و متعلق به سنگاپور است، شلیک شده است. این حمله خسارات جانی و مالی به همراه نداشت.

به گزارش سنتکام از عصر تا نیمه شب گذشته شش حمله که "دفاعی" خوانده شده علیه حوثی‌ها انجام‌گرفته که یک زیردریایی بدون سرنشین و ۱۸ موشک ضد کشتی در مناطق تحت کنترل حوثی‌ها در یمن منهدم شده است.

حملات ایالات متحده و بریتانیا تنها چند روز پس از آن صورت می‌گیرد که حملات حوثی‌ها به کشتی‌ها در دریای سرخ برای اولین‌بار به کشته‌شدن ۳ ملوان و زخمی‌شدن ۴ نفر دیگر انجامید. بر اثر حملات حوثی‌ها همچنین یک فروند کشتی نیز تاکنون غرق شده است.