دیدار مسرور بارزانی و سفیر انگلیس در عراق

"بر حفظ امنیت و ثبات اقلیم کوردستان تاکید شد"
مسرور بارزانی، نخست وزیر اقلیم کوردستان و سفیر انگلیس در عراق
مسرور بارزانی، نخست وزیر اقلیم کوردستان و سفیر انگلیس در عراق

اربیل (کوردستان٢٤)- در دیدار نخست وزیر اقلیم کوردستان و سفیر انگلیس در عراق، بر حفظ امنیت و ثبات اقلیم کوردستان و احترام گذاشتن به کیان فدرالی و قانونی آن تاکید شد.

دولت اقلیم کوردستان، در بیانیه‌ای اعلام کرد که مسرور بارزانی، نخست وزیر اقلیم کوردستان، امروزچهارشنبه ١٤ مارس از استفن هیچن، سفیر انگلیس در عراق، استقبال کرده‌ است.

بر پایه بیانیه، در این دیدار درباره توسعه روابط دوجانبه، اوضاع عمومی عراق، آخرین تحولات و پیشامدهای مربوط به عراق و اهمیت حل مسائل اقلیم کوردستان و دولت فدرال عراق بر مبنای قانون اساسی و توافقات، تبادل نظر شده‌ است.

همچنین دو طرف در مورد اهمیت حفظ امنیت و ثبات اقلیم کوردستان و احترام گذاشتن به کیان فدرالی و قانونی اقلیم کوردستان، توافق نظر داشته‌اند.

در بیانیه آمده است که سفیر انگلیس در عراق، تاکید کرده است که به شراکت خود با اقلیم کوردستان اهمیت می‌دهند و به هماهنگی همه جانبه با دولت اقلیم کوردستان، ادامه خواهند داد.

نخست وزیر اقلیم نیز تاکید کرده است که اقلیم کوردستان از حقوق قانونی خود دفاع خواهد کرد و تحت هیچ فشاری از آن نخواهد گذشت.

حمایت از اصلاحات در وزارت امور پیشمرگ و اهمیت حفظ حقوق جوامع کوردستان و ضرورت تشکیل شورای فدرالی، از دیگر موضوع‌های مورد گفتگو در این دیدار بوده‌اند.

ب.ن