پاتریارک مسیحی‌های عراق و جهان: مواضع پرزیدنت بارزانی را از یاد نخواهیم برد

"مسیحی‌ها احساس می‌کنند کوردستان خانه‌ی آنها است"

اربیل (کوردستان ۲۴)– پاتریارک کلیسای کلدانی‌‌ها در عراق و جهان می‌گوید که مواضع پرزیدنت بارزانی را فراموش نخواهند کرد.

کاردینال لوئیس ساکو، پاتریارک کلیسای کلدانی در عراق و جهان، روز پنجشنبه ۱۶ فروردین به کوردستان ۲۴ گفت که پرزیدنت بارزانی همیشه از حقوق اقلیت‌ها دفاع کرده و هرگز از آنها غفلت نکرده است و مواضع ایشان را فراموش نخواهند کرد.

کاردینال لوئیس ساکو تاکید کرد که مواضع پرزیدنت بارزانی نسبت به کرسی‌های اقلیت‌ها در پارلمان کوردستان و دیگر حقوق اقلیت‌ها فراموش نخواهد شد.

پارتریارک کلیسای کلدانی در عراق و جهان همچنین ابراز امیدواری کرد که عراق فرزندان خود را در آغوش بگیرد و به آنها ظلم نکند.

لوئیس ساکو گفت ما از استقبال گرمی که از همه‌ی اقلیت‌ها در اقلیم کوردستان صورت گرفت بسیار سپاسگزاریم. مابه‌عنوانن مسیحی احساس می کنیم که اینجا خانه‌ی ما و مردم این منطقه است. ما در اینجا از عظمت و آزادی خود برخوردار هستیم و فرهنگ خود را حفظ می‌کنیم و این همچون گلی بر پیکر اقلیم وکوردستان و عراق است و همچون خاری نیست که بعضی‌ها فکر می‌کنند.

 وی گفت: ما امیدواریم که دولت فدرال از این تجربه استفاده کند و بازتر شود، فرزندان خود را در آغوش بگیرد، آنها را مجبور به مهاجرت، ظلم و اخراج نکند، ما واقعاً از این موضوع رنج می‌بریم.

لوئیس ساکو، تاکید کرد که پرزیدنت بارزانی هرگز در مورد آن‌ها غفلت نکرده و به ویژه در جریان مهاجرت مسیحیان در اثر حملات  داعش و پس گرفتن فرمان جمهوریت از هرگز از آنها غافل نشد و درسخنای گفت که همیشه با مسیحی‌ها خواهیم ماند، ما با هم زندگی می‌کنیم و با هم خواهیم مرد.