تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران

"بر ایجاد اختلال در توانایی ایران برای تامین مالی تروریسم متمرکز شده‌ایم"
وزارت خزانه‌داری آمریکا
وزارت خزانه‌داری آمریکا

اربیل (کوردستان٢٤)-  وزارت خزانه‌داری آمریکا، تحریم‌های جدید علیه نیروهای مسلح ایران اعمال و تاکید کرد که به هدف قرار دادن فعالیت‌های بی‌ثبات کننده ایران در منطقه و سراسر جهان، ادامه خواهد داد.

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا، روز پنج‌شنبه ٤ آوریل، اعلام کرد که اقدامات بیشتری را علیه تولید درآمد نظامی ایران در پیش می‌گیرد و شرکت اوشن‌لینک، مستقر در امارات متحده عربی را به دلیل تسهیل حمل و نقل کالاهای ایرانی به نمایندگی از ستاد کل نیروهای مسلح ایران، تحریم می‌کند.

همچنین تاکید کرد که کشتی هیکیت، تحت مدیریت شرکت اوشن‌لینک، اخیرا به ارزش بیش از ١٠٠ میلیون دلار کالاهای ایرانی را از طریق انتقال کشتی به کشتی، به نمایندگی از شرکت سپهر انرژی ایران بارگیری کرده است.

با این تحریم‌ها، تمام دارایی‌های شرکت اوشن‌لینک در حوزه قضایی ایالات متحده مسدود می‌شوند و در خاک ایالات متحده از هرگونه تراکنش مربوط به آن جلوگیری می‌شود.

برایان ای. نلسون، معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی، گفت:"ما بر ایجاد اختلال در توانایی ایران برای تامین مالی گروه‌های نیابتی و شریک تروریست‌اش و حامی جنگ تجاوزکارانه روسیه علیه اوکراین متمرکز شده‌ایم."

بیانیه افزود که ایالات متحده به استفاده از طیف گسترده ابزارهای خود برای هدف قرار دادن جریان‌های مالی غیرقانونی که فعالیت‌های بی‌ثبات کننده ایران در منطقه و سراسر جهان را ممکن می‌کند، ادامه خواهد داد.

حزب‌الله لبنان، حزب‌الله عراق، شبه نظامیان حماس و شورشیان حوثی یمن به عنوان گروه‌های نیابتی ایران و متحد نیروی قدس سپاه پاسداران آن کشور شناخته شده‌اند که مسئولیت حملات بسیاری به منافع غرب به ویژه آمریکا در منطقه را به عهده گرفته‌اند.

ب.ن