هاکان فیدان: اسرائیل درخواست ما برای کمک به غزه را رد کرد

"علیه اسرائیل اقدامات جدید در پیش می‌گیریم"
هاکان فیدان، وزیر امور خارجه ترکیه
هاکان فیدان، وزیر امور خارجه ترکیه

اربیل (کوردستان٢٤)- هاکان فیدان، وزیر امور خارجه ترکیه، امروز دوشنبه ٨ آوریل، اعلام کرد که اسرائیل از تلاش کشورش برای ارسال کمک هوایی به غزه جلوگیری کرده است و متعهد شد که در واکنش به آن، یک سری اقدامات جدید علیه تل‌آویو در پیش خواهند گرفت.

به گزارش خبرگزارش فرانسه، وی افزود:"امروز متوجه شدیم که درخواست ما از سوی اسرائیل رد شده است. هیچ بهانه‌ای برای اسرائیل وجود ندارد که از تلاش ما برای ارسال کمک‌های هوایی به گرسنه‌ها در غزه جلوگیری کند."

هاکان فیدان، با بیان اینکه تصمیم گرفته‌اند یک سری اقدامات جدید علیه اسرائیل انجام دهند، گفت:"این اقدامات توسط نهادهای ذیربط به اطلاع عموم خواهد رسید."

او توضیح داد که اقدامات تلافی جویانه آنکارا، مورد تایید رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه و مدافع سرسخت آرمان فلسطین، "گام به گام" و "بدون هیچ تاخیری" اجرا خواهند شد.

وزیر امور خارجه ترکیه، گفت:"این اقدامات تا زمانی که اسرائیل آتش‌بس اعلام نکند و اجازه دهد کمک‌های بشردوستانه بدون وقفه به غزه برسند، اعمال خواهند شد."

اردوغان به یکی از شدیدترین منتقدان جنگ اسرائیل در غزه تبدیل شده است.

او اسرائیل را "دولتی تروریست" خوانده و بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر را با آدولف هیتلر مقایسه کرده و حماس را که توسط اسرائیل، ایالات متحده و اتحادیه اروپا یک گروه تروریستی به شمار می‌آید، "گروهی آزادیبخش" خوانده است.

ب.ن