آنتونی بلینکن: با السودانی دیدار بسیار خوبی داشتیم

"رابطه ٣٦٠ درجه خود با عراق را توسعه می‌دهیم"
آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا
آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا

اربیل (کوردستان٢٤)- وزیر امور خارجه آمریکا، دیدار با نخست وزیر عراق را "بسیار خوب" توصیف کرد و گفت که در تلاش هستند، رابطه ٣٦٠ درجه خود با عراق را توسعه دهند.

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا، امروز دوشنبه ١٥ آوریل در یک کنفرانس خبری در واشنگتن، اعلام کرد که با محمد شیاع السودانی، نخست وزیر عراق، دیدار کرده است و ضمن ابراز خوشحالی از دیدار آن را "دیدار بسیار خوب" توصیف کرد.

وی افزود:"در دیدارهای هیئت عالی نظامی، تلاش کرده‌ایم که رابطه ٣٦٠ درجه خود با عراق را توسعه دهیم. درباره نفت و تغییرات آب و هوایی هم گفت‌وگو کردیم."

بلینکن، تاکید کرد که آمریکا خواستار سرمایه‌گذاری در عراق است و درباره تحقق موفقیت‌های عراق گفت‌وگو کرده‌اند. "گفت‌وگوهای هئیت عالی نظامی هدف‌دار هستند و روابط بین دو کشور طولانی مدت خواهند بود. هدف ما این است روابط پیشبرد بیشتر داشته باشند."

وزیر امور خارجه آمریکا همچنین اوضاع منطقه را مورد توجه قرار داد و گفت که کشورش به دفاع از اسرائیل پایبند است و "لازم نیست که اسرائیل به تنهایی از خود دفاع کند."

و یادآور شد که در ٣٦ ساعت گذشته از طریق دیپلماتیک برای جلوگیری از تنش‌ها وارد عمل شده‌اند. "با هم‌پیمانان خود در منطقه در تماس هستیم."

نخست وزیر عراق، به دعوت جو بایدن، نخست وزیر آمریکا به واشنگتن سفر کرده و قرار است سفر وی از ١٣ تا ١٩ آوریل به طول بیانجامد.

ب.ن