ساموئل وربرگ: از نظر آمریکا ازسرگیری صادرات نفت اقلیم کوردستان به نفع همه عراقی‌ها است

"هفته پیش رو برای روابط عراق و آمریکا یک هفته مهم است"
ساموئل وربرگ، سخنگوی منطقه‌ای وزارت امور خارجه آمریکا
ساموئل وربرگ، سخنگوی منطقه‌ای وزارت امور خارجه آمریکا

اربیل (کوردستان٢٤)- سخنگوی منطقه‌ای وزارت امور خارجه آمریکا، می‌گوید که کشورش باور دارد ازسرگیری صادرات نفت اقلیم کوردستان به نفع همه عراقی‌ها است.

ساموئل وربرگ، سخنگوی منطقه‌ای وزارت امور خارجه آمریکا، امروز سه‌شنبه ١٦ آوریل، در مصاحبه با کوردستان٢٤، سفر محمد شیاع السودانی، نخست وزیر عراق به آمریکا و دیدارهای وی با مقامات بلندپایه آن کشور را مورد توجه قرار داد و گفت که هفته پیش رو برای روابط عراق و آمریکا یک هفته مهم است و در دیدارها، مسائل مهمی بررسی می‌‌شوند.

وی افزود که موضوع‌های امنیت، حضور نیروهای آمریکا و ائتلاف بین‌المللی در عراق و حمایت آمریکا از نیروهای عراق و نیروی پیشمرگ، مورد بحث و بررسی قرار خواهند گرفت.

ساموئل وربرگ، گفت که در تمام نشست‌ها، و بیانیه‌های آمریکا، به روشنی روابط بین آمریکا و عراق و روابط بین آمریکا و اقلیم کوردستان مورد توجه قرار گرفته و روابط بین بغداد و اربیل و موضع آمریکا در خصوص آن بررسی شده‌اند.

او تاکید کرد که آمریکا خواستار تداوم روابط با عراق در همه زمینه‌‌ها و پیشرفت این کشور است.

سخنگوی منطقه‌ای وزارت امور خارجه آمریکا، خاطرنشان کرد که باور کشورش بر آن است همه عراقی‌ها از جمله کوردها و سایر جوامع و دولت‌ عراق و دولت اقلیم کوردستان از نفت و منابع دیگر بهرمند شوند. و با توجه به این واشنگتن باور دارد که ازسرگیری صادرات نفت اقلیم کوردستان به نفع همه عراقی‌ها است و در همین راستا شرکت‌ها را تشویق می‌کند و برایش مهم است که گفت‌وگوهای مثبت بین بغداد و اربیل در این خصوص ادامه پیدا کنند.

ب.ن